Kripto yatırım ürünlerindeki hacimler 2 yılın en düşük seviyesine düştü

(*2*)

Avrupa merkezli kripto para yatırım şirketi CoinShares, 24 Ekim’de, dijital varlık yatırım ürünlerinin geçen hafta 5 milyon dolar değerinde kümülatif çıkış gördüğünü gösteren “Dijital Varlık Fonu Akışları Raporu”nu yayımladı.

Aslolan dikkat çeken nokta ise, yatırım ürünü hacimleri hafta süresince 758 milyon dolara düştü. Bu düzey, Ekim 2020’den beri görülen en düşük düzey olmasının yanı sıra kripto piyasalarının yükseliş trendinde olduğu geçen yıl bu zamanlardaki ortalama 7 milyar dolarlık haftalık ortalamanın fazlaca altında bulunuyor. 

Rapor, Bitcoin (BTC) yatırım ürünlerinin 4,6 milyon dolarlık ufak girişler gördüğünü ve art arda altıncı haftalık kazancı işaret ettiğini, ek olarak kısa Bitcoin yatırım ürünlerinde ise 7,1 milyon dolarlık çıkış gördüğünü ortaya koydu.

Ether (ETH) yatırım ürünleri ise art arda üçüncü haftada toplam 2,5 milyon dolara ulaşan çıkışlar görmüş oldu. Bu rakamlar, Merge sonrası toplam çıkışları 11,5 milyon dolara, kısaca yönetim altındaki varlıkların yalnız yüzde 0,2’sine getirdi. Öteki taraftan XRP (XRP) 8 milyon dolarlık giriş görmüş oldu. Bu sayı düşük görünse de, SEC’in Ripple aleyhine açmış olduğu davanın başlamasından beri kaydedilen en büyük rakama yakın olduğu bildirildi.

Bitcoin fonları bu yılın başından beri net 296,2 milyon dolarlık giriş görürken, Ether fonları ise net 371,2 milyon dolarlık çıkış görmüş oldu. Bu rakamlar da yatırım yöneticilerinin, ayı piyasası esnasında Bitcoin’in göreceli istikrarını ve daha uzun geçmişini tercih ettiğini gösteriyor.

CoinShares’in paylaşmış olduğu veriler, İsveç, Kanada ve ABD’nin sırasıyla 4,5 milyon dolar, 1,9 milyon dolar ve 1,2 milyon dolarlık çıkışlarla en fazla hareket gören bölgeler bulunduğunu ortaya koyuyor. Ek olarak Almanya, Brezilya ve İsviçre’de de ufak girişler görüldü.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası