Kriptolar sert dirençle karşılaştıktan sonra sırada ne var?

0


  • Bitcoin fiyatı, toparlanma 23.500 $ ‘lık bir tekrardan kontrol görmüş olduğu için yükseliş ivmesi kazanmaya devam ediyor.
  • Boğalar 1.730 doları yine ziyaret etmeye çalışırken, Ethereum fiyatı 200 haftalık SMA ile boğuşuyor.
  • Dalgalanma fiyatı, oldukça değişken toparlanmalar yaşayan öteki altcoinlerin aksine, büyük engellerle karşı karşıya.

Bitcoin fiyatı, Haziran ayının ikinci haftasındaki büyük çöküşünden sonra inanılmaz bir esneklik gösterdi. O zamandan beri BTC geçen hafta mühim kazanımlar elde etti ve yeni bir haftanın başlangıcı daha da yüksek getiri vaadini getiriyor.

Bitcoin fiyatı geri dönüyor

Bitcoin fiyatı 19.252 dolar destek seviyesinden sıçradı ve son zamanlarda oluşan düşük seviyesi olan 17.605 dolardan %21 toparlandı. Bu etkisinde bırakan sıçrama devam ederse, BTC 200 haftalık Rahat Hareketli Averaj (SMA) ile 22.517 $ seviyesinde karşılaşacak.

Bu engel fazlaca önemlidir ve önümüzdeki haftalar yada aylar için yön eğilimini belirleyecektir. Bu engelin bir destek tabanına başarıya ulaşmış bir halde çevrilmesi, Bitcoin fiyatının 23.480 $ bariyerini toplayıp tekrardan kontrol etmesine müsaade edecektir.

Büyük kripto için yukarı yönlü, en azından üstesinden gelinene kadar bu seviyenin çevresinde sınırlanması muhtemeldir. Bununla beraber, oldukça yükseliş durumunda, BTC daha da yükselebilir ve haftalık grafikte oluşan verimsizliği 29.300 $ olarak etiketleyebilir.

BTC/USD 1 haftalık grafik

İşler Bitcoin fiyatını ararken, 200 haftalık SMA’daki ret, satın alma zayıflığını gösterecek. Bu şekilde bir durumda, BTC 19.252 doların altında haftalık bir mum çubuğu üretirse, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve %19’luk bir çöküşü 15.551’e tetikleyecektir.

Ethereum fiyatı kontrolü ele alıyor

Ethereum fiyatı, 200 haftalık SMA ile Bitcoin’den fazlaca daha kullanışlı görünüyor. ETH esasen bu mühim direnç bariyeriyle boğuşuyor. İlginç bir halde, bu düzey bununla beraber 1.224 dolarlık direnç bariyeriyle de örtüşüyor.

Bundan dolayı, bu birleşmenin ötesine süratli bir hareket, alıcıların yine kontrolde bulunduğunu gösterecektir. Bu şekilde bir durumda, Ethereum fiyatı 1.730 dolarlık engele %35’lik bir yükselişi tetikleyebilir.

ETH/USD 1 haftalık grafik

ETH/USD 1 haftalık grafik

Bununla beraber, Ethereum fiyatı 1.224 $ bariyerini aşamazsa, satıcıların hala kontrolde bulunduğunu gösterecektir. Bu durumda ETH, 745 dolardan acil destek tabanına %40 düşebilir.

Ripple fiyatının gidecek fazlaca yolu var

Ripple fiyatı, Nisan 2017’den başlayarak, eğimli destek trend çizgisini etiketlemeden fazlaca ilkin toparlandı. Bu erken sıçrama, satıcıların tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu ve alıcıların devraldığını gösteriyor.

Öteki kripto para birimlerinden değişik olarak, Ripple fiyatının 200 haftalık SMA ile 0.491 $ seviyesinde karşılaşmadan ilkin haftalık 0,418 $ direnç bariyerini aşması gerekiyor. Alıcıların devreye girip söz mevzusu bariyeri bir destek katına çevirdiğini varsayarsak, bu ralli mevcut konumdan %37’lik bir kazanç elde edecektir.

XRP/USD 1 haftalık grafik

XRP/USD 1 haftalık grafik

Öte taraftan, Ripple fiyatı, ani direnç bariyeri çevresinde 0,418 dolardan satış baskısında büyük bir artışla karşılaşırsa, satıcıların toparlanmayı bitirdiğini önerecektir. Bu şekilde bir durumda, XRP fiyatı daha da düşebilir ve eğimli trend çizgisini yada anlık destek seviyesini 0,228 dolardan tekrardan kontrol edebilir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası