Kriptoya yatırım yapan ABD’lilerin oranı yüzde 125 arttı

Dünya genelindeki hiperenflasyon sebebiyle yatırımcıların riskli yatırımlardan kaçınma ve riskli yatırımları elden çıkarma eğilimi göstermesine bağlı olarak birçok kripto para birimi, son dönemlerde ciddi bir kıymet kaybı yaşadı. Bu durum, kripto para piyasasında “kripto kışı” olarak adlandırılan bir sürecin başlamasına niçin oldu. Bitcoin ve Ethereum şeklinde popüler kripto para birimleri, yüksek piyasa hacimleri sebebiyle bu süreçten negatif bir halde etkilenerek 2021’den bu yana yüzde 30’un üstünde kıymet yitirdi.  
Fakat Finbold’un derlediği verilere nazaran; ABD’liler, devam eden kripto kışına karşın kripto yatırımlarını neredeyse 2 katına çıkardı. Kripto paralara yatırım yapan ABD’lilerin oranı, 2020 ve 2022 yılının yaz ayları içinde yüzde 125 arttı. 2020 senesinde ABD’lilerin yalnızca yüzde 8’i kriptoya yatırım yaparken 2022’de bu oranın yüzde 18’e yükseldiği görüldü.  
Artış eğilimi, kripto piyasasına katılmak isteyen yatırımcıları da teşvik ediyor
Öte taraftan; söz mevzusu artış eğilimi, kripto piyasasına katılmak isteyen yatırımcı sayısında da bir artışa niçin oldu. 2020 yılının yazları ABD’lilerin yalnızca yüzde 11’i, kripto para piyasasına girmeyi planlıyordu. 2022’de ise bu oran, yüzde 36,36’lık bir artışla yüzde 15’e terfi etti.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası