Kurucu Ortağına Göre NFT.NYC NFT’lerin Süper Kasesine Nasıl Girdi?

0


NFT.NYC, NFT’lerin Süper Kasesi olarak adlandırıldı. Bu saygı duruşuna uygun olarak, NFT.NYC dünyadaki en büyük ve en saygı duyulan NFT konferansıdır. Dördüncü yılını kutlayan konuşma, NFT’lerin hayranlarını, etkileyicilerini ve geliştiricilerini bir araya getiren üç günlük bir karşı karşıya etkinlik için geri döndü. Bu yılki etkinliğe 15.000’den fazla sanatçı ve meraklı ve New York’un kalbindeki birden fazla mekanda 1.500’den fazla konuşmacı katıldı.

Gene de bu yılki etkinliği çevreleyen iklim, geçmişe bakılırsa oldukça değişik. Kriptoda zamanı bir ayı piyasasının ortasındayız. Bu “kripto kışı”, Bitcoin’den trilyonlarca dolarlık kıymeti sildi
BTC
Eter
ETH
eum ve öteki binlerce kripto para birimi. Piyasadaki gerileme, ana akım kullananların bir varlık olarak kriptoya yönelik coşkusunu kaçınılmaz olarak azalttı. Bununla beraber, NFT’lerin temelden dönüşüme yönelik uzun vadeli vaadi sağlam bir halde bozulmadan kalır. NFT’lerin geleceği iyi mi tanımlayacağı mevzusunda bir tek yüzeyi kazıdık. Şu anda, NFT’ler dijital mülkiyetin kayıtları olarak hizmet ediyor ve varlık sahipliğinin kimlik doğrulamasını ve doğrulanmasını sağlıyor. Gelecekte, NFT’lerin gayrimenkul, sigorta ve yayıncılık benzer biçimde çeşitli endüstrilerin temel unsurları haline gelmesi planlanıyor.

NFT topluluğuna ses vermek

NFT.NYC’nin kurucu ortaklarından kabul edilen Jodee Rich, konferansın seneler içinde iyi mi büyüdüğüne baktı. “NFT.NYC 2018’de OpenSea’nin kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer ile akşam yemeği yerken başladı ve NFT’ler hakkında ne kadar heyecanlı olduğumuzu ve ne olduklarını, ne olmadıklarını anlatmanın ne kadar zor bulunduğunu tartışıyorduk. “dedi Varlıklı. “Topluluğa bir ses vermek istediğimize karar verdik ve bu, bugün temel değerlerimizden biri olmaya devam ediyor.”

NFT’yi daha geniş bir halde çevreleyen eleştiri ve kuşku dalgaları içinde, NFT.NYC’nin NFT topluluğuna bir ses verme, topluluğu bir araya getirme ve küresel pazarı NFT’lerin değerleri hakkında eğitme mevzusundaki kararlılığı, NFT.NYC müdavimleri içinde yankı buluyor. Katılımcılar NFT.NYC’ye akın etmeye devam ediyor. Benzer projeler üstünde çalışan insanlarla omuz omuza vermek ve küresel topluluğu NFT’lerin değerleri hakkında toplu olarak eğitmek için benzeri olmayan fırsatlar için.

Medya ve eğlencede NFT’ler için yaklaşan fırsat

Rich, bu yıl, markaların NFT’leri iyi mi etkin bir halde benimseyebileceğine odaklanan ve Web3’ün 2019 etkinliğinin tamamından daha çok konuşmacı içerdiğine odaklanan, etkinliğin Brands pistinin (birkaç parçadan biri) bulunduğunu söylüyor. Rich, Coach, Christie’s ve Gucci benzer biçimde markaların tüketiciler için basitleştirilmiş bir kullanıcı deneyiminde NFT’ler sunmuş olduğu bir platform olan NFT.Kred’in CEO’su olarak sayısız markanın NFT tekliflerini başlatmasına destek oldu.

NFT.NYC’nin medya ve eğlence oyuncularından bilhassa kuvvetli bir kitle çekmesi olası. Medya ve eğlence işletmeleri, daha geleneksel satış noktaları da dahil olmak suretiyle, NFT teknolojisini en erken benimseyenler içinde yer aldı. benzer biçimde geleneksel medya platformları İlişkili basın, Süre Dergisive CNN hepsi NFT’leri mühim gelir kaynakları olarak benimsemiştir.

Eğlence ve canlı etkinlik sektörlerindeki eski oyuncular bile, yalnızca gelir akışlarını çeşitlendirmek için değil, hem de daha iyi ve daha benzersiz fanatik deneyimleri sağlamak için NFT stratejilerini başlatmaya hevesliydi. Rich, taraftarlara etkinlik bileti satın almalarının bir parçası olarak NFT’ler elde eden Live Stubs girişimiyle Live Nation’ı dikkate kıymet bir örnek olarak gösteriyor. Live Nation CEO’su Michael Rapino, Live Stubs’ın “bilet koçanı toplama nostaljisini geri getirdiğini ve hem de sanatçılara hayranlarıyla olan bu ilişkiyi derinleştirmeleri için yeni bir vasıta sağladığını” söylemiş oldu.

Rich, NFT.Kred vesilesiyle ek olarak etkinlik biletlemeden içerik oluşturucuları güçlendirmeye kadar her şey için değişen teknolojinin çok önemli avantajlarından yararlanmak için spor ve eğlence alanındaki mühim isimlerle beraber çalışır. Hakkaten de Rich, NFT’lerin canlı etkinlikler ve deneyimlerde mühim yenilikleri teşvik etmesi için büyük bir fırsat görüyor. Rich, “Cüzdanınızda, NFT bileti tarandıktan sonrasında karşı karşıya bir etkinliğe erişmenizi sağlayacak bir NFT tutabilirsiniz” diyor. “Sanat eseri değişebilir ve o olayın bir anısı olarak sonsuza kadar yaşayacak bir hatıra sanat eseri haline gelebilir” diye ekliyor. Rich ek olarak, “hususi dijital erişim, ürün indirimleri ve öteki fanatik kulübü avantajları” için canlı etkinliklerden sonrasında hayranlarla etkileşim oluşturmak için NFT’leri kullanma fırsatlarına da işaret ediyor.

NFT’lerin sınırsız geleceği

Bu senenin makroekonomik iklimi, NDT’lere yönelik coşkuyu genel olarak azaltıyor olsa da, data sahibi olanlar bunun sınırsız fırsata haiz uzun vadeli bir oyun bulunduğunun farkındalar. Medya ve eğlencenin ötesinde Rich, NFT’lerin neredeyse her sektörü kökten değiştirdiğini düşünüyor. “NFT’ler kimlik, biletleme, markalar, müzik, moda, emlak ve daha pek fazlaca endüstriyi alt üst edecek. Hemen hemen fazlaca erken bir aşamadayız. Bu, uzun vadeli bir trendin başlangıcı.”

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası