Kurumsal yatırımcılar kripto kışına rağmen yatırımlarını artırıyor!

Kurumsal yatırımcılar üstünde bir araştırma gerçekleştirildi. Anket sonuçlarına nazaran, kurumsal yatırımcıların uzun devam eden kripto kışına rağmen geçtiğimiz yıldan bu yana kripto ödeneklerinde artış meydana geldi. 

Coinbase borsası sponsorluğunda meydana gelen anket 22 Kasım tarihinde gösterildi. Anket, 21 Eylül ile 27 Ekim içinde yapılmış oldu. Araştırmalara nazaran, kriptoya yatırım meydana getiren kurumsal yatırımcıların yüzde 62’si son bir yıl içinde ödeneklerini artırdı. 

Ankete nazaran, yalnızca yüzde 12’lik bir kesim kriptoyla olan ilişkisini azalttı. Bu oran bir çok geleneksel yatırımcının, düşen fiyatlara rağmen uzun solukta pozitif düşüncelere haiz bulunduğunu gösteriyor. 

Ankete katılan yatırımcıların yarısından bir çok şu anda kripto varlıklara “satın al ve tut” stratejisiyle yaklaştıklarını belirtti. Bu yatırımcıların ek olarak önümüzdeki 12 ay süresince kripto paraların düz ve durağan(durgun) kalacağına inandıkları kaydedildi. 

Buna ek olarak, iştirakçilerin yüzde 58’i önümüzdeki üç yıl içinde portföylerinin kripto ödeneklerini çoğaltmak istediklerini bildirdi. Bu oranın neredeyse yarısı ise kriptoların uzun solukta düzeleceğine inanıyor. 

Daha ilkin de bildirildiği suretiyle düzenleyici belirsizlik, bir kez daha bir çok yatırımcının kriptoya yatırım yapmış olup yapmama mevzusunda kaygı duyduğu unsur oldu. Bilhassa de yüzde 64’lük kesim mevzuyla ilgili olarak önümüzdeki 1 yıl içinde kriptolara yatırım yapmış olup yapmama mevzusunda kaygı içinde bulunduğunu kaydetti. 

Coinbase tarafınca meydana gelen ankete ABD’den ortalama 140 kurumsal yatırımcı katılım sağlamış oldu. Ek olarak, kurumsal yatırımcılar üstünde meydana gelen araştırma, kurumlar arası yayıncı olan Kurumsal Yatırımcı’nın Hususi Araştırma Laboratuvarı tarafınca gerçekleştirildi. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası