Kurumsal yatırımcıların yüzde 72’sinin kripto yatırım planı bulunmuyor

JP Morgan Şirketin anketinin sonuçları, kurumsal yatırımcıların %72’sinin bu yıl kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda çekinceleri olduğunu ortaya koydu.

2023’te JP Morgan kripto ticaret performansını etkileyecek teknik gelişmeler ve makroekonomik faktörler hakkında 60 farklı küresel lokasyondan 835 yatırımcıyla anket yaptı.

Araştırmaya göre bu yıl kurumsal yatırımcılar, kripto Ticarete çok isteksizdir. Ankete katılanların yalnızca %14’ü 2023’te dijital varlık piyasasına yatırım yapmaya devam edecek.

Diğer yüzde 14, bu yıl kripto para birimlerine yatırım yapma planları olmadığını söyledi. Ancak, önümüzdeki beş yıl içinde dijital varlıklara yatırım yapmaya başlayabileceklerini önerdi.

Dahası, JP Morgan 3-23 Ocak tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen ankette ankete katılanların %92 gibi büyük bir bölümü herhangi bir yatırım yapmadı.

Kurumsal yatırımcıların yaklaşık dörtte üçünün 2023’te dijital varlık piyasasına yatırım yapma planı yok. Kaynak: JPMorgan

Kripto para şirketlerinin çöküşü ve oynaklığın etkisi çok büyük

Anket sonucunda, çoğu kurumsal yatırımcının dijital varlıklara yatırım yapmaktan çekinmesinin birçok nedeni var.

Kripto Varlıklara yatırım yapma planlarının olmamasının, ABD’nin geçen yıl faiz oranı politikalarını sıkılaştırmasından kaynaklandığına inanılıyor.

Bilindiği gibi 2022, birçok kripto şirketinin çöküş yılı olarak kabul ediliyor. Özellikle Terraform Labs ve FTX borsasının çökmesiyle kripto para piyasasına olan inanç neredeyse tamamen ortadan kalktı. Bununla birlikte, piyasaya hakim olan büyük kripto kurumlarının çöküşü, kurumsal yatırımcıların yatırım konusundaki çekincelerine bir yanıttır.

Diğer JP Morgan Ankete katılanların %30’u, dikkate alınması gereken en etkili makroekonomik faktör olarak durgunluk riskini düşünürken, %26’sı enflasyonu yatırım sonuçlarını en çok etkileyecek faktör olarak görüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası