Layer1 CEO’su, şirketin kurucu ortağına dava açtı!

Kripto para madenciliği şirketi Layer1 Technologies’in CEO’su, şirketin faaliyetlerini kendi çıkarları için sabote ettiği iddiasıyla kurucu ortak Jakov Dolic de dahil olmak üzere diğer iki yönetim kurulu üyesine dava açtı.

Layer1’i içeriden fethettiler

İcra Kurulu Başkanı John Harney ve ABD Virgin Adaları merkezli yatırım şirketi DGF Investments Inc geçtiğimiz günlerde Dolic ve yönetim kurulu üyesi arkadaşı Tobias Ebel aleyhine dava açtı.

Davada hem Dolic hem de Ebel’in Bitcoin madencilik şirketinin kontrolünü ele geçirmek için görevlerini kötüye kullandıkları iddia edildi.

Enigma hisselerinin çoğunluğuna sahip olan Harney ve DGF Investments Inc, sanıklara karşı suçlamalarda bulundu. Harney, sanıkların Layer1 CEO’sunun yetkisini gasp ettiğini ve şirketin işlerini yürütmesini engellediğini söyledi.

Dolic ve Ebel’e yöneltilen iddialardan biri, Layer1’in mali raporlarına kaydedilmeyen büyük, yetkisiz işlemlerin olduğuydu. Ek olarak, Dolic ve Ebel’in, Layer1’in işini Bitcoin (BTC) çıkararak ve gelirlerini kendi avantajlarına kullanarak yürüttüğü bildirildi.

“Dolic ve diğer yönetim, Layer1 madencilik şirketini soymak için yanlış davrandı ve kendi çıkarları doğrultusunda hareket etti.”

Harney ve DGF Investments’ın Delaware dosyası. Kaynak. Bloomberg yasası.

Öte yandan Harney ve DGF, Enigma 1. Katmanın %100 sahipliğini kanıtlamadan Dolic ve Ebel’in şirketi kendi çıkarları için yönetmelerini engellemenin bir yolu olmadığını düşünüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası