Litecoin [LTC]: Altcoin satın almak için ‘iyi bir süre’ nedir?

0


Bitcoin’e ilk uygun alternatiflerden önde gelen Litecoin, tüm kripto topluluğunda büyük bir takipçi kitlesi topladı. Hiçbir süre BTC kadar popüler olmasa da, LTC de aynı şeyi yansıtan fiyat değerlemesiyle kendine bir niş oluşturmuştur.

Cazip değerlendirmeler?

Bir çok altcoin benzer biçimde, Litecoin de inanılmaz bir fiyat rallisi kaydetti. 2021’in başına doğru, şu anki konumuna düşmeden ilkin 125 dolardan ortalama 400 dolara tırmandı – 2021 başlarındaki ~114 dolar seviyelerinin bile altında işlem görüyor.

Sadece tünelin ucunda ışık görünüyor.

LTC/USDT | Kaynak: TradingView

Grafiklerde, Litecoin alçalan bir kamaya düşüyor benzer biçimde görünüyor ve üst direnç trend çizgisi üstünde bir kırılma potansiyel olarak büyük bir ralliye niçin olabilir. Doğrusu, daha geniş pazarın iyi davranması şartıyla. Aslına bakarsak, RSI 50’de ve 50 günlük hareketli ortalamanın üstünde bir kapanıştan yalnız milimetre uzaklıkta iyi bir konumda.

Temelde, hem de kuvvetli bir toparlanma talibi benzer biçimde görünüyor. LTC’nin BitMEX temel oranı makul bir şekilde pozitif bölgede kaldı. Bu, Vadeli İşlemlerin spot fiyatlar üstünde bir prim elde ettiğini gösterdi. Ek olarak, türev tüccarlarının ve yatırımcıların şimdiye kadar bu altcoinin geleceği mevzusunda iyimser olduklarını öne sürüyor.

Bitmex Temel Oranı | Kaynak: Santiment

Litecoin’in Binance, BitMEX ve FTX benzer biçimde borsalardaki kalıcı vadeli işlem fonlama oranları da pozitif kaldı ve yukarıdaki çıkarımı daha da doğruladı.

Bu, uzun pozisyonları olan türev yatırımcılarının pozisyonlarını açık tutmak için aradaki farkı ödemeye istekli olduklarını gösteriyor.

Borsalarda Devamlı Vadeli İşlem Fonlama Oranları | Kaynak: Santiment

Litecoin’in zincir üstündeki Günlük Etken Adresleri de geçen senenin Kasım ayından bu yana fiyatlardaki düşüşe karşın oldukça durağan(durgun) kaldı. Bu, ağdaki kullananların uzun solukta ona hala güvendiğinin ve inandığının bir işaretidir.

Günlük Etken Adresler | Kaynak: Santiment

ilgili sinyaller

Sadece, bu hususi altcoin için her şey pembe görünmüyor. Santiment’in Düzeltilmiş Fiyat DAA Iraksama aracı, grafikte büyük bir satış sinyali verdi.

Grafikteki son kırmızı çubuğun ebatlarına bakıldığında kısa vadede bir düzeltme beklenebilir.

Düzeltilmiş Fiyat DAA Iraksama | Kaynak: Santiment

Dolayısıyla, genel fotoğraf Litecoin’in ilerlemesi için oldukça iyimser görünüyor. Düşüşleri satın alarak ilerledikçe kademeli bir birikim, bu altcoin için en iyi strateji olabilir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası