MakerDAO’nun çeyreklik geliri yüzde 86 düştü

Maker Protocol’ün yönetim organı MakerDAO’nun geliri, 2022’nin üçüncü çeyreğinde kredi talebindeki düşüş ve likidasyon sayısındaki azalma sebebiyle azalma gösterdi.
Messari analisti ve Maker’ın Durumu Q3 2022  raporunun yazarı Johnny_TVL, 13 Ekim tarihindeki gönderisinde merkeziyetsiz otonom organizasyonun gelirininin üçüncü çeyrekte 4 milyon doların derhal üstüne gerileyerek, bundan önceki çeyreğe kıyasla yüzde 86 düşüş gösterdiğini aktardı.
Böylece MakerDAO, 2020’den beri ilk kez bir çeyrekte net gelir kaybı kaydetmiş oldu.
30 Eylül 2022 itibarıyla MakerDAO’nun kıymet beyanı. Kaynak: MessariMessari’nin kıdemli araştırma analisti, gelirdeki düşüşe sebep olarak likidasyon sayısındaki azlığa ve zayıf kredi talebine işaret etti.
DAO’nun en büyük iki gelir deposu olan Ether (ETH) ve Wrapped Bitcoin (wBTC), geçtiğimiz çeyrekte zayıf bir performans gösterdi. ETH tabanlı varlıklardan elde edilmiş gelire yüzde 74, BTC tabanlı varlıklardan elde edilmiş gelirde ise yüzde 66 düşüş gözlendi.
Kredi alanlar, bu kripto paraları güvence olarak kullanarak Dai (DAI) stablecoin kredisi alıyor ve kripto para piyasalarındaki dalgalanma dönemlerinde kredi faizi ödeyerek bir nebze fiyat istikrarı sağlayabiliyorlar.
Maker’ın her çeyrekte güvence token’a bakılırsa etmiş olduğu gelir. Kaynak: MessariÖte taraftan, DAO’nun giderleri ise hala oldukça yüksek. Bundan önceki çeyreğe gören yalnızca yüzde 16 düşen giderler, 13,5 milyon dolar ölçülüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası