sesli sohbet

Makro Piyasalar, Kripto, DeFi TVL ve Cannabis 280e Bu Haftanın Black Podcast Ticaretinde Odaklanıyor

0


Bu haftaki Trade To Black Podcast’inde Anthony Varrell, Benjamin A. Smith ve Shadd Dales makro iktisat ile ilgili bir takım mevzuyu ve şimdi hisse senedi satın almak için iyi bir süre olup olmadığını tartışıyorlar. Açık oturum ek olarak bu hafta Miami’deki “kripto boğasının” açıklanmasını, Peter Thiel’in kripto mevzusundaki tutumu sebebiyle Warren Buffett’ı azarlamayı, DeFi TVL’nin yeni zirveleri tehdit etmesini, New York milletvekillerinin Cannabis 280e’yi ele geçirmesini, yakında çıkacak CAOA Yasası tanıtımı ve daha fazlasını araştırıyor.

Tartışılan Mevzularda Astar

– Bill Dudley, 29 Mart’ta gösterilen bir Bloomberg makalesinde Federal Biriki Başkanı Jerome Powell’ı, geçen yıl süresince yükselen enflasyonu denetlemek için oldukça yavaş davrandığını öne sürerek azarladı.

– Emek harcama Bakanlığı’nın bildirdiğine nazaran, milyonlarca boş iş yeri doldurulmadan kaldığından, işsizlik yardımı başvuruları geçen hafta 166.000’e düştü – 1968’den beri en düşük düzey.

– Trudeau hükümeti, yabancı ev alıcılarının yasaklanması da dahil olmak suretiyle, konut satın alınabilirliği mevzusunda oldukça sayıda tedbir içeren bir bütçe deklare etti.

– Bitcoin 2022 konferansı, Bitcoin yüklü Belediye Başkanı Francis Suarez’in Miami’nin Wall Street’in Şarj Boğasına verdiği cevabı açıklayan açıklamalarıyla yükselişe geçti.

– 7 Nisan’da düzenlenen bir bitcoin konferansında, milyarder girişim kapitalisti Peter Thiel, Warren Buffett’in kripto para birimini durdurmaya çalışan kişilerin “düşman listesinin” başlangıcında bulunduğunu söylemiş oldu.

– Defi Llama’ya nazaran bir ölçüme nazaran, sektör TVL, 256 milyar dolarlık bundan önceki yüksek seviyesinin yalnız 27 milyar dolar altında.

– ABD Birleşik Devletleri’nde yerleşik işletmelerin, İç Gelir Kodu 280E bölümünde detaylı bir şekilde açıklanmış olduğu şeklinde belirli federal vergi indirimleri almasına izin verilmese de, New York eyaletindeki esrar şirketleri, Esrar 280e’nin atlatılması yöntemiyle gene de vergi indirimleri alabilir şeklinde görünüyor.

Tilray Markalar A.Ş. son zamanlarda Kanada perakende esrar pazarındaki payının düştüğünü görmüş oldu, sadece son düşüşlerin daha ilkin deneyimlediğinden daha azca mühim olması sebebiyle cesaretlendiğini söylüyor.

– Kolej basketbol tarihinin en çarpıcı geri dönüşlerinden birinde 1 Numaralı Kansas, Pazartesi gecesi 2022 ulusal şampiyonasını kazanmak için 8 Numaralı UNC’yi 72-69 yenik etti.

Görüntülemek için Siyaha Takas 30, buraya tıklayın.

Cevap bırakın