Maliye Bakanlığı Yetkilisi, Rusya Evde Kripto Madenciliğini Yasaklamaya Çalışmayacak – Madencilik Bitcoin Haberleri

0


Moskova’daki Maliye Bakanlığı’nın üst düzey bir temsilcisi, faaliyeti kısıtlamak zor olacağı için Rus hanelerinde kripto madenciliğini yasaklamanın bir anlamı görmüyor. Üst düzey yetkili ek olarak, departmanın şu anda Rusya’nın kripto alanını yasallaştırma çabalarının bir parçası olarak madencilik sektörü için düzenlemeleri sonuçlandırdığını da deklare etti.

Rusya Kripto Para Madenciliğini Yasallaştırmaya Hazırlanıyor

Rusya Maliye Bakanlığı Maliye Politikası Departmanı müdür yardımcısı Alexey Yakovlev’e bakılırsa, evde kripto madenciliğini yasaklamaya çalışmak, bu şekilde bir yasağı koymanın zor olacağı için hiçbir anlam ifade etmiyor. Açıklamayı, endüstrinin yasallaştırılmasına ve düzenlenmesine yönelik bir yuvarlak masa tartışmasında yapmış oldu.

Yakovlev, kripto haber kuruluşu Forklog tarafınca alıntılanan bir video konuşma görüşmesi esnasında, bakanlığın şimdi kripto ile ilgili bu faaliyeti yasal alana getirecek yeni hükümleri sonuçlandırdığını duyurdu. Rus makamları, sektördeki faaliyetlerin ekonomik olarak uygulanabilir olmasını sağlamaya ehemmiyet vermek niyetindedir.

Hükümet ek olarak potansiyel riskleri en aza indirmek istiyor. Bunu detaylandıran Minfin temsilcisi, kara para aklama ve terörizmin finansmanı tehditlerine dikkat çekti. Ek olarak Rusya Federasyonu’nun enerji güvenliğini güvence altına alma ihtiyacının altını çizdi.

Bodrumlarda ve garajlarda kripto para madenciliği, bilhassa Irkutsk şeklinde hane elektrik fiyatlarının kWh başına yalnız 0,01 dolardan başladığı bölgelerde, birçok basit Rus için popüler bir gelir deposu haline geldi. Oradaki güç tüketimi geçen yıl dört kat arttı ve yetkililer, artışın büyük seviyede insanların evlerinde ve villalarında çalışan madencilik donanımından kaynaklandığına inanıyor.

Aralık ayında, Moskova’daki merkezi hükümet, Rus bölgelerinin yerleşim bölgelerindeki elektrik oranlarını mahalli olarak belirlemesine izin verdi. Bu, bölgesel yetkililerin ve kamu hizmeti şirketlerinin belirli eşikleri aşan hanehalkı tüketimi için daha yüksek tarifeler getirmesine müsaade edecektir.

Eşi benzeri görülmemiş batı yaptırımlarının ortasında Rusya, küresel finansa erişimini tekrardan sağlamak için kripto varlıkları kullanma fırsatı görerek kripto pazarını düzenleme çabalarına devam ediyor. Merkez bankası, madencilik de dahil olmak suretiyle kripto ile ilgili faaliyetlerin yasallaştırılmasına karşı sert bir rakip olsa da, Maliye Bakanlığı onları sıkı bir nezaret altında düzenlemeye itti.

Ocak ayında Başkan Vladimir Putin, iki tarafı farklılıklarını çözmeye çağırdı ve Rusya’nın bir bitcoin madenciliği hedefi olarak rekabet avantajlarını altını çizdi. Moskova ve enerji zengini Rus bölgelerindeki yetkililer içinde madenciliği girişimci bir etkinlik olarak tanımaya yönelik çağrılar artıyor. Bu hafta Enerji Bakanlığı sektördeki yasal boşluğun “bir an ilkin” doldurulması icap ettiğini altını çizdi.

Şubat ayında, federal hükümet Maliye Bakanlığı’nın konseptine dayalı bir düzenleyici planı onayladı. Bundan kısa bir süre sonrasında departman, geçen Ocak ayında yürürlüğe giren “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında” yasanın yalnızca bazı düzenleyici hususları ele almasının peşinden kripto ekonomisini kapsamlı bir halde düzenlemek için tasarlanmış yeni bir “Dijital Para Birimi Üstüne” yasa tasarısı sundu.

Bu hikayedeki etiketler

amatör madencilik, yasak, Bitcoin, Bitcoin madenciliği, Kripto, kripto madenciliği, Kripto para birimleri, Kripto para, maliye bakanlığı, ev madenciliği, yasallaştırma, Minfin, Maliye Bakanlığı, Resmi, yasak, Yönetmelik, Yönetmelik, Rusya, rus

Rusya’nın yakında ekonomik bir etkinlik olarak kripto madenciliğini yasallaştırmasını ve düzenlemesini bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazeteci: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blok zinciri ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin deposudur.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası