Mara, Afrika kripto cüzdan hizmetini başlattı

Nijerya ve Kenya’daki ortalama 2 milyon kullanıcı, Coinbase Ventures ve Alameda Research şeklinde firmalar tarafınca desteklenen yeni bir kripto para cüzdanına dahil olmaya hazırlanıyor.

Mara, yolculuğuna Nijerya’daki kayıtlı kullanıcılar için bir kripto para cüzdanının piyasaya sürülmesiyle süregelen bir dijital finansal ekosistem projesidir. Bekleme listesinin bir kısmı, 27 Ekim’de süregelen ve peşinden Kenya ve Gana’daki kullananların katılımıyla devam eden yalnız davetle yönetilecek bir süreçle kripto cüzdanına dahil edilecek.

Söz mevzusu projenin, Coinbase Ventures, Alameda Research, Huobi’nin yanı sıra öteki birkaç yatırımcı ve risk sermayedarı tarafınca yönetilen bir fonlama turunda 23 milyon dolar toplaması, kripto para sektöründeki mühim oyuncular tarafınca desteklendiğini gösteriyor.

Mara cüzdan, uygulaması vasıtasıyla kripto para aracılık hizmetleri sunacak, ek olarak kullananların fiat ve kripto satın almalarına, göndermelerine, satmalarına ve çekmelerine olanak tanıyacak. Uygulama ek olarak kripto para birimleri ve kişisel finans yönetimine odaklanan eğitim kaynaklarına da erişim sağlayacak.

Cüzdanla beraber piyasaya sürülen ve Afrika’da blokzinciri ve sürdürülebilir kalkınmayı yönlendirmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen Mara Vakfı da stablecoinlerin alımını çoğaltmak için USD Coin (USDC)  ihraççısı Circle ve Euro Coin (EUROC) ile ortaklık kurdu.

Odak noktasında Web3 ve blokzinciri geliştirme mevzusu da bulunan Mara, kıtada 1 milyon geliştiriciyi eğitmeyi amaçlıyor. Bu hedefi gerçekleştirmeye yönelik atılan ilk adım, Kenya’nın Masai topluluklarını desteklemek için ödeme çözümleri oluşturmayı ve koruma projelerinin finansal sürdürülebilirliğini iyileştirmeyi amaçlayan “Hack the Mara” adlı bir hackathon oldu.

Maasai Mara ise Kenya’da Doğu Afrika’daki geliştiricileri ve ödeme çözümlerini teşvik etmeyi amaçlayan girişimlerden yararlanmaya ayarlanmış büyük bir ekolojik ve yırtıcı yaşamı koruma alanıdır. Hackathon’a katılan 24 mahalli geliştirici içinde kazanan üç ekip, ürün geliştirmeye devam etmek için bir başlangıç ​​​​hızlandırıcı programına katılmanın yanı sıra ödüllerin 100 bin dolarlık kısmına haiz oldu.

Vakıf ek olarak finansal okuryazarlık, kripto para birimi, Web3 ve birden oldukca dilde blokzinciri eğitimi mevzusunda parasız kaynaklar sunan bir eğitim topluluğu oluşturacak. Mara Akademisi öğrencileri, programdaki öteki kullanıcılara eğitim vermelerine ve onlara rehberlik etmelerine olanak tanıyan sertifikalar alacak.

Proje ek olarak, merkeziyetsiz uygulamaları çalıştırmayı amaçlayan Mara Chain adlı tescilli bir katman-1 blokzinciri çözümü başlatmayı da hedefliyor. Blockchain platformunun 2022’nin sonundan ilkin piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası