Mastercard’dan bankalara kripto desteği

Ödeme altyapısı şirketi Mastercard, kripto platformu Paxos ile iş birliğine içinde bir köprü görevi görerek kripto para ticareti yapmak isteyen geleneksel finans kurumlarına destek olacağını deklare etti. Firmanın, bu kurumlara mevzuata uygunluk ve güvenlik mevzularında da destek olacağı açıklandı. Geliştirilen hizmetin, tamamen kullanıma sunulmadan ilkin 2023’ün ilk çeyreğinde pilot uygulamasının başlatılacağı ifade edildi. Mastercard’ın dijital işlemlerle ilgilenen biriminin yetkilisi, tesirleri devam eden kripto kışı ve kripto piyasasındaki düşüş eğilimine karşın kripto paralara talebin hala devam ettiğini dile getirdi. 
Aktarılan detaylara gore; devam eden öğrenci karşın birçok satın alan, uyumluluk ve güvenliğe ilişkin endişeler sebebiyle kripto para piyasasına geleneksel bankalar üstünden giriş yapmak istiyor. Fakat bu bankalar, kripto ticaretine adım atmak mevzusunda isteksiz davranıyor. Bu ikilemi ortadan kaldırmayı hedefleyen Mastercard ise bankalara kripto ile ilgili mevzuatla uyumluluğun sağlanması, kara para aklamayla savaşım emek harcamaları ve kripto işlemlerinin doğrulanması mevzularında destek olacağını söylüyor.  
Mastercard ve Visa, son dönemlerde kripto piyasasına yönelik pek oldukça hamle yapmış oldu 
Öte taraftan; Mastercard yetkilisi, mevzuya ilişkin açıklamasında “Hakikaten kriptoya ilgi duyan, sadece bu hizmetler finansal kurumlar tarafınca sunulsa oldukça daha kendinden güvenilir hissedecek oldukça sayıda tüketici var” ifadelerine yer verdi. Mastercard ve en büyük rakiplerinden önde gelen Visa, son dönemlerde blokzincir ve kripto para piyasasına yönelik pek oldukça hamle yapmıştı. Ekim ayı başlangıcında Mastercard, bankalar ve ödeme kartı veren kuruluşlar için “Crypto Secure” isminde bir dolandırıcılık önleme çözümünü kullanıma sunmayı planladığını açıklamıştı. Dijital “Crypto Secure” aracı, Mastercard’ın kısa sürede satın almış olduğu blokzincir güvenliği girişimi CipherTrace’in teknolojisiyle geliştirilmişti. 
Visa ise kısa sürede Latin ABD, Asya ve Avrupa bölgelerindeki 40’tan fazla ülkede kripto para borsası FTX ile iş birliği içinde bir kripto kartı piyasaya sürme planlarını duyurmuştu. Kart, ilk olarak ABD’de tanıtılmıştı.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası