MetaMask belirli IP adreslerini zaten topluyordu

MetaMask’in çatı şirketi ConsenSys, 23 Kasım’da gizlilik politikası için sunmuş olduğu revizyonun topluluktan görmüş olduğu tepkilerin peşinden veri toplama niyetini yineleyen bir izahat paylaştı.

Şirket, politikanın daima IP adresi benzer biçimde belirli türden kişisel bilgilerin otomatikman iyi mi toplandığını daima aktardığını belirtti. ConsenSys’a gore son güncelleme, Metamask’in varsayılan Uzaktan Yordam Çağrısı (RPC) Infura’nın kullanıcı verilerini iyi mi işlediği mevzusunda saydam olmak için yapılmış oldu.

ConsenSys, MetaMask’in kendisinin IP adreslerini toplamadığına dikkat çekti. Gizlilik politikası bunun yerine Infura uygulamaları kanalıyla cüzdan kullanan kullananların verilerinin toplandığını belirtiyor.

Şirket, Twitter’da yaptığı açıklamada yalnızca politikanın dilinin güncellendiğini ve gizlilik yada veri toplama mevzusunda herhangi bir değişim olmadığını deklare etti.

Cointelegraph’a konuşan ConsenSys, şöyleki belirtti:

“Infura bu bilgiyi istismar etmiyor, ConsenSys da bazı Web2 şirketleri benzer biçimde bu detayları kazanç kapısına çevirmiyor.”

Consensys’a gore Infura, şu anda kişisel bilgilerin asgari düzeyde toplanmasını sağlayacak teknik güncellemeleri araştırıyor.

Aylık 21 milyondan fazla etken kullanıcıya haiz MetaMask, Web3 alanındaki en popüler kendi kendine gizleme cüzdanlarından birini temsil ediyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası