Metaverse Çılgınlığının Yeni Sınırı

0


Geceye doğru Çin’in canlı gece yaşamı sahnesini ve ülkedeki partileri oldukca keyifli hale getiren gençlerin listesini inceleyen aylık bir dizidir. Bu ay, metaverse’de ‘bulut çomak’ uygulamasını tanıtıyoruz.

Her gece 21:00 ile 22:00 saatleri içinde on binlerce Shiba Inu köpeği Çin’in en sıcak gece kulüplerinden birinde dans pistini sallıyor. Bazı hemşire biraları ve patilerinin içinde sütlü çay, birkaç basketbol topunu şaşırtıcı bir el becerisiyle zıplatıyor ve ötekiler cep telefonlarındaki oyunlara yapıştırılmış durumda.

Hayır, havlayarak delirmedin; önünüzdeki sahne metaverse’de ve tüylü kalabalık avatarlardan oluşuyor.

Söz mevzusu gece kulübü, Xiugou Gece Kulübü, her gün canlı gösterilen bir sanal gerçeklik partisinin ortamıdır. Gösteriye şahit olmak için Çin video paylaşım internet sayfasına giriş yapın Bilibili.

O zamandan beri yükselen birçok küresel trendden biri Kovid gölgesini dünyanın dört bir yanına salan cloud clubbing, terli dans pistlerinin ve şenlikli gecelerin yeni alternatifi.

Muhteşem giyim için endişelenmek ve makyaj yapmak yerine, bilgisayarınızı açın, arkanıza yaslanın ve rahatlayın – ve dans hareketlerini başlatmak için sempatik Shiba avatarınıza güvenin.

Bir çok bulut partisi esasen canlı yayınlardır. DJ’ler sanal seyirciler için rekorlar kırıyor. Zoom benzer biçimde video platformlarında, web kameraları çoğu zaman bulut klüplerini içkilerini yudumlarken ve kafalarını müziğe sallarken tasvir eder.

Sadece Xiugou Nightclub, memleri ve etkileşimli oyunları içeren tamamen değişik bir hayvandır.

Oyun Memlerle Buluşuyor

Aralık 2021’de kurulan Xiugou Nightclub, Bilibili’nin ‘en sıcak canlı gösterim’ listelerinde çoğu zaman en üst sıralarda içeriyor. Bulut kulüp etkinliği, averaj olarak 20.000 ila 30.000 katılımcıyı çekiyor ve en başarıya ulaşmış oturum, şaşırtıcı bir halde 3 milyon katılımcıya ulaştı.

Sanal etkinlikten 10’dan fazla genç kişiden oluşan dinamik bir ekip mesuldür. Soyadını paylaşmamayı yeğleyen Shenzhen merkezli Nic, gündüzleri oyun tasarımcısı, geceleri ise Xiugou Gece Kulübü’nün yöneticisidir. RADII’ye projenin, onların memlere olan aşklarından ve etkileşimli oyunun garip bir biçimi olan “mermi söyleşi oyunları”ndan esin aldığını söylüyor.

kurşun sohbet oyunu Bilibili’de bir mermi söyleşi oyunu örneği. Kullanıcılara ekranın üst kısmında listelenen eylemlerden herhangi biri sunulur ve bu tarz şeyleri ‘gerçekleştirmeyi’ seçebilirler. Bilibili üstünden ekran görüntüsü

Japonya’da ortaya çıkan bir yorum işlevi, mermi sohbetleri (danmu Mandarin dilinde) izleyicilerin ekranlarında uçuşan canlı yorumlar göndermelerini sağlar – sert mermilerden değişik olarak. Bu, aksi takdirde eylemsiz akış deneyimlerine etkileşimli bir boyut ekler.

Öteki Çin video platformlarıyla karşılaştırıldığında Bilibili, bir çok başarı danmu ile. Ve Xiugou Nightclub, mermi yorumlarını bir sonraki seviyeye taşıyor: Her yorum, süratli bir dönüşüm reaksiyonunu tetikliyor. Mesela, ‘bir karakter oluştur’ yazmak, Cheems-Sanal dans pistine gitmek için esin alan avatar.

Cheems şu anda mevcut tek avatar olmasına karşın, kişiselleştirme, bulut kulüplerinin bireyselliklerini ortaya koymalarına izin veriyor. ‘Kola’ yazmak, Cheems’in pençelerinde dünyanın en popüler meşrubatını içeren sanal bir bardağı çağrıştırırken, ‘minik tren sür’ avatarınızın pervasız bir hızla dans pistinde sürüklenmesine niçin olur.

Çin'de clubbing metaverler Cheems’de modellenen iki avatarın yer almış olduğu Xiugou Gece Kulübü’nün Sevgililer Günü partisi için poster. Fotoğraf Xiugou Gece Kulübü’nün izniyle

23 yaşındaki Byron Cheng, Chengdu merkezli özgür çalışan bir tasarımcı ve Xiugou Nightclub’ın kurucularından biridir. Ona nazaran mermi yorumları, oyun konsolları yada Google gözlükleri benzer biçimde hususi ekipman ihtiyacını ortadan kaldırarak sanal kulübü erişilebilir kılıyor. Bu, Xiugou Nightclub’a aşağıdakiler benzer biçimde öteki sanal gerçeklik platformlarına nazaran bir avantaj sağlar: Sandbox yada merkezsiz.

Gerçek mekanda etkinlik gösteren bir kurum olmasa da, kulüpte gerçek hamur harcı işi var. Sanal hediyelerin maliyeti 198 ila 2.233 RMB (ortalama 31 ila 350 USD) arasındadır ve bir şarkıyı atlama yada DJ kabinine atlama benzer biçimde premium etkileşimler fazladan tutara tabidir.

Nic, “İşlevler hala oldukça rahat olsa da hedefimiz oyunculara kendilerini ifade etmeleri ve canlı yayınlar esnasında kişiliklerini başkalarına göstermeleri için bir vasıta vermek” diyor.

Daha coşku verici işlevler yolda, Xiugou Nightclub’ın kurucularını RADII’ye emanet ediyor. Mesela, aşırı kalabalık bir sanal alanın sınırlamalarının üstesinden gelmek için değişik dizilimlere haiz ayrı odalar geliştiriyorlar.

metaverse clubbing çin Xiugou Nightclub’ın kaotik dans pisti Shiba Inu’dan esin alan avatarlarla dolu. Bilibili üstünden ekran görüntüsü

Cheng, VIP masaları da tasarladıklarını ekliyor. “Kullananların premium deneyimler satın alabilmeleri ve onlarla aynı masada oturabilmeleri için KOL’leri ve etkileyicileri partiye katılmaya çağrı etmeyi planlıyoruz.”

DJ’ler ve İçe Dönükler İçin Bir Aden

Oyun ve canlı müzik arasındaki aşk ilişkisi, 2019 yılının başlarına kadar kati olarak belirlenebilir. Fortnite Amerikalı DJ Marshmello’yu bir toplantıya çağrı etti. sanal konser içinde canlı gösterilen bir oyun.

Covid esnasında performans gösteren caddelerin eksikliğiyle karşı karşıya kalan öteki meşhur yüzler bir fırsat elde etti. Ariana Grande ve Travis Scott, filmimizde ilgi odağı olma paylarına haiz oldular. Fortnite Lil Nas X ‘mikrofonu kaptı’ roblox; tüm bu gösteriler ‘ içinde yer aldıgelmiş geçmiş en iyi oyun içi konserler.’

Bu notta, Xiugou Nightclub bununla birlikte gerçek sanatçı kadrolarıyla denemeler yapıyor.

Yirmi beş yaşındaki DJ, müzik prodüksiyon öğretmeni ve dijital yaratıcı Vesk Green, Xiugou Nightclub tarafınca düzenlenen sanal bir müzik festivali olan Hyperlinks’te manşet oldu. Lu Zhirong doğumlu ve Guangzhou merkezli sanatçı, “Çevrimiçi performans sergilemeyi sevdiğim şey, son olarak kreasyonlarımdan bazılarını sergileme özgürlüğüne haiz olmak, oysa çevrimdışı DJ setleri esnasında çoğu zaman odayı okumak ve şarkılara dayalı parçalar çalmak zorunda kalıyorum. gece kulübünün havası.”

Bulut kulüplerinin yoğun bir programı olan yada gezi edemeyen her insana yarar sağladığına dikkat çekiyor.

Xiugou Gece Kulübü ekibinin bir üyesi olan Stan, meta veri tabanındaki bulut kulüplerinin daha ilkin kullanılmayan seyircilere de hitap ettiğini söylüyor. Kurucular içinde en sık klüpçü olan Stan, çevrimiçi ve çevrimdışı klüpçülerin iyi mi değişik gruplara ayrılabileceğini gözlemledi.

Birçok geleneksel kulüp müdaviminin potansiyel ortaklarla tanışmakla müziğin kendisinden daha çok ilgilendiğine inanıyor: “Bazı Çin kulüpleri, müşterileri çekmek için hanım dansçılar ve çalışanlar işe alıyor. Ülkede yalnız bir avuç kulüp kaliteli elektronik müziğe odaklanıyor ve gelirleri için bilet satışlarına güvenmek zorunda.”

metaverse clubbing Cheng tarafınca Hyperlinks sanal müzik festivali için tasarlanan sahnelerden biri. Fotoğraf Xiugou Gece Kulübü’nün izniyle

Bulut kulüpleri, uygun fiyatlı, sakin bir dönemin ardında olan gerçek müzik severlere yarar sağlar.

Şanghay’da yaşayan bir üniversite talebesi olan Hou Chunxiao, sayısız gece yaşamı seçeneğiyle çevrili olabilir.karantina, her her neyse), fakat gene de bulut kulüplerini tercih ediyor. Ona nazaran, çevrimiçi clubbing kişinin ceplerini boşaltmasını yada oldukca fazla duygusal enerji harcamasını gerektirmez; bu, metaverse’yi içe dönükler için muhteşem bir parti mekanı yapar.

“Xiugou Gece Kulübünde parti yapmak için güzel bir elbise almanıza, makyaj yapmanıza ya da kulübe giriş ücretleri için para harcamanıza gerek yok. O denli oldukca arkadaşın olmasına bile gerek yok” diyor. “Sanal dans pistinde hepimiz aynı görünmüş olduğu için kimse kendini aşağı hissetmiyor ve gerçek etkileşimlere girmeye gerek yok.”

Metaverse ve Ötesine

Bulut klübü ve metaverse deneyimleri Çin’deki gelişimlerinin yalnızca embriyonik aşamasında olsa da, Xiugou Nightclub’a dahil olanlar beklentiler mevzusunda iyimser hissediyorlar.

Nic ve Cheng, yakında Xiugou Nightclub’da tam zamanlı olarak emek vermeyi planlarken, Vesk Green projenin Çin’in elektronik müzik sahnesini geliştirmeye destek olacağını umuyor.

“Bulut kulüplerinin Çin’de aslına bakarsan oldukca fazla tanınırlığı bulunduğunu hissediyorum. Ümit ederim büyümeye devam eder ve çevrimdışı etkinliklere katılma şansı olmayan her insanın elektronik müziği ve çevresindeki kültürü keşfetmesini sağlar” diyor DJ.

Çin clubbing metaverse Xiugou Gece Kulübü’nün Köprüleri için poster. Fotoğraf Xiugou Gece Kulübü’nün izniyle

Xiugou Nightclub’ın süratli düşünen, süratli hareket eden kurucuları şimdiden yurtdışında çevrimiçi etkinliklere ev sahipliği yapma olanaklarını araştırıyor. onların yeni Twitch hesabı Bilibili’de olmayan yabancı seyirciler için etkinlikleri tekrardan üretecek bir platform olacak.

Cheng, etkileşimli canlı yayının birkaç yıl ilkin Twitch’te doğmasına karşın, ilk ilgi dalgasından sonrasında trendin düştüğünü açıklıyor. “Bence en büyük zorluğumuz ivmeyi sürdürmek ve kullanıcı tabanımızı genişletmek, bununla birlikte mevcut kullanıcılarımızı korumak ve daha garip işlevler sunmak olacak.”

Bulut kulüplerinin büyümeye devam edip etmeyeceği ve en utangaç netizenleri bile EDM ve kulüp kültürüyle tanıştırıp tanıtmayacağı hemen hemen belli değil. Daha çok gelişmeyi beklerken, Cheems denizinde tekno ritimlere sıçramak hala kimsenin kaçırmaması ihtiyaç duyulan bir tecrübe.

Zhuohan Shao vesilesiyle kapak resmi

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası
Ne Demek - Bursa son dakika - Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular - Paket Arıtma - Gebze implant diş - Kulis haber -
sesli sohbet elektronik sigara cam
Bebek Bakıcısı - Omegle - Sohbet Odaları - Omegla - Görüntülü Sohbet -
uaeupdates.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu radabet giriş Puff langstoninstitute.org gaziantep bayan escort antep escort