“Metaverse sadece beyaz adamlar tarafından tasarlanamaz”

0


Games London başkanı Michael French, meta veri deposu da dahil olmak suretiyle oyunun tüm yönlerinde çeşitliliğe duyulan ihtiyaçtan bahsetti.

Games London şu anda Londra Oyun Festivali’ne katılıyor (10 Nisan’da sona erecek). Bunun bir parçası olarak şirket, Ensemble’ın bir parçası olarak Trafalgar Meydanı’nda bir sergi düzenledi; Siyah, Asyalı ve yeterince temsil edilmeyen etnik kökenlerden Birleşik Krallık video oyunları kabiliyetlerini sergileme girişimi.

French, “Oyun endüstrisi için bu senenin başlarında açıklanan nüfus sayımı neticeleri, iş gücümüzün çeşitliliğe haiz bulunduğunu, sadece yeterince çeşitli olmadığını açıkça ortaya koydu” dedi.

Bu nüfus sayımına bakılırsa (3600 sanayi profesyonelinin katılmış olduğu), şu anda oyun iş gücünün yüzde 67’si adam, yüzde 30’u hanım ve yüzde 3’ü ikili değil.

Ek olarak, işgücünün yüzde 66’sı Beyaz İngiliz, yüzde 24’ü Beyaz Öteki, yüzde 5’i Siyah, yüzde 2’si Asyalı, yüzde 2’si Karışık/Çoklu etnik köken ve son olarak yüzde 2’si İngiliz olduklarını bildirdi. öteki.

Fransızlara bakılırsa, Ensemble, bu dengeyi sağlamaya destek olmak için 2018’de London Games tarafından başlatıldı. “Yetersiz temsil edilen geçmişlerden gelen bu öncüleri kutlamak ve hikayelerini anlatmak istedik. Ümit ederim bu, dünyanın her yerinden başkalarına, kendilerine benzeyen insanların bu sektörde çalıştığını gösterecektir. Bence bu beceri oranını zaman içinde değiştirebilmemizin tek yolu bu.”

French, Ensemble’ı “yapılması ihtiyaç duyulan doğru şey” olarak tanımlıyor. Festival süresince elde ettiğimiz tüm iş kazançlarını ölçebilir ve kaydedebilirim fakat aslen hikayelerini anlatma şansı bulamamış bu insanları canlandırmak inanılmaz derecede ödüllendirici.”

Londra Oyun Festivali sona erdikten sonrasında Ensemble turneye çıkacak, sadece Fransızlara bakılırsa “devamlı yapılacak daha oldukca şey var”.

“Mentorlukla daha fazlasını yapmak ve oyun oynamak için daha çok yol yaratmak istiyoruz. Film London’ın yürüttüğü, değişik dezavantajlı geçmişlere haiz insanları film ve TV’deki pozisyonlara getirme mevzusunda mükemmel işler icra eden Eşit Erişim Ağı adlı bir proje var. Bizim için gidiş yönü bu.

“Tamamımız oyundaki o büyük patlamadan bahsediyoruz. Bu popülerlik, daha çok insanoğlunun burada çalışmak istediği anlamına geliyor, sadece tüm geçmişlerden insanların bu sektöre girebilmesi için bu yolları yaratmamız gerekiyor.”

French, “Ek olarak, iş gücü ne kadar çeşitli olursa, bu sanal dünyalar o denli çeşitli olur” diye ekledi. “Şu anda çoğumuz metaverse’den bahsediyoruz fakat metaverse sadece bir grup beyaz adam tarafından tasarlanamaz, bu oldukca saçma.”

Öte taraftan Epic Games ve Lego Group, “evlatların metaverse’de oynayabilecekleri bir yer inşa etmek” için bir ortaklığa girdiklerini duyurdular.

Epic Games blogunda duyurulan geliştirici ve Lego Group’un uzun vadeli bir ortaklık planları var ve “her yaştan çocuğun beraber eğlenmesi için sürükleyici, yaratıcı bir halde esin veren ve ilgi çekici bir dijital tecrübe oluşturmak için bir araya gelecekler”. “Aile dostu bir dijital tecrübe” olarak tanımlanıyor ve ufaklıklara içerik oluşturucu olarak onları teşvik edecek araçlara erişim sağlamayı planlıyor.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası