Metaverse uzmanları sanal dünyada öldürüp öldüremeyeceğinizi ortaya koyuyor

0


Metaverse’deki “katliam”, yaşam boyu hapis cezası yada hatta bir kabahat değil, sadece bazı hukuk uzmanlarına nazaran bir kabahat olabilir.

Sun, metaverse’de kabahat hakkında yazan iki avukatla konuştu ve eski bir Manhattan savcısı, sanal dünyadaki sertlik ve kovuşturulup yargılanamayacakları hakkında hukuk profesörü oldu.

Üç uzmandan ikisi, metaverse’de katliam, saldırı yada hücum benzer biçimde sertlik içeren suçların, tehditkar, rahatsız etme yada takip benzer biçimde konuşmayla ilgili suçlamalar olabileceğini söylemiş oldu.

Uzmanlara nazaran, şu anda yazıldığı şekliyle yasaların ifadelerine kadar kaynıyor.

New York’un Pace Üniversitesi’ndeki Elisabeth Haub Hukuk Fakültesi’nde siber güvenlik ve siber suçlar dersi veren John Bandler, bunların “gerçek, yaşayan insanları” korumak için yazıldığını söylemiş oldu.

Yasa, meta veri deposunu dolduran avatarları yada yazılım kodlarını koruma amaçlı değildir.

“Bunu daha oldukca konuşma yada ifade olarak görürdüm; Bir kişiye karşı fizyolojik bir eylemden daha azca, ”dedi Bandler.

“O süre bu konuşmanın yada ifadenin caiz olup olmadığını, korunup korunmadığını çözümleme edebiliriz.”

Bu argüman, hangi konuşmanın korunduğu, neyin korunmadığı ve nelerin kovuşturulabileceği mevzusundaki daha geniş toplumsal İlk Değişim tartışmasını besliyor.

“Çevrimiçi tüm trolleme, sanal diktatörlük, tehditler ve fena davranışlar daima olur. Hukuk şirketi Reed Smith LLP’de avukat olan Greg Pryor, bu yeni bir şey değil ve metaverse’de gerçekleşecek” dedi.

Sadece ırkçı bir şey söylersem yada birini ırkına, dinine yada cinselliğine nazaran rahatsız etme edersem, potansiyel olarak kovuşturmaya uğrayabilirsiniz” dedi.

Bir uzman, kabahat eylemlerine karşı yasaların metaverse’i dolduran avatarları değil, “gerçek, yaşayan insanları” koruduğunu söylemiş oldu.
Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Üçüncü bir uzman olan Roberts Hukuk Grubu’ndan Patrick Roberts, tipik olarak anonim bir kullanıcıyı kovuşturmanın ve kullanıcının eylemi gerçekleştirdiğini kanıtlamanın zor olacağını söylemiş oldu.

Sonuçların, bir kullanıcının avatarının dönem dışı bırakılması yada kısıtlanması benzer biçimde bir tür sanal ceza olacağını söylemiş oldu.

Şimal Carolina avukatı, “Ve sanal sertlik için avatarı kullanan şahıs, bir ihtimal bir süreliğine erişimi kısıtlanabilir yada engellenebilir” dedi.

“Bunların hepsi varsayımdır ve ifade özgürlüğüne ilişkin neticeleri vardır. Sonuçta, insanoğlu video oyunlarında daima netice olmadan birbirlerini öldürürler. Sanal kabahat için gerçek dünyada cezai sonuçlar hayal edemiyorum.”

BELİRTİLMEMİŞ - 25 Mart: 25 Mart 2022'de Metaverse Moda Haftası sırasındaki Etro Moda Şovu'nun genel görünümü BELİRTİLMEMİŞ, Belirtilmemiş.  Metaverse Moda Haftası MVFW, Decentraland sanal dünyası tarafından barındırılıyor ve ilk deneysel sanal moda haftası.
Bir uzmana nazaran, “İnsan olarak avatarları korumak için ceza kanunlarının değiştirilmesi icap ettiğini düşünmüyorum”.
Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Avatar ‘kişilik’ alacak mı?

Bu sual, geçen hafta süresince The Sun’a konuşan uzmanları ikiye böldü

Siber suçlarla ilgili geniş bir geçmişe ve data birikimine haiz olan Bandler, avatarları ceza hukuku kanalıyla korumanın “işe yaramadığını” söylemiş oldu.

“İnsan olarak avatarları korumak için ceza kanunlarının değiştirilmesi icap ettiğini düşünmüyorum. Bu mantıklı olmaz ve bir tek insanları korumak için yeterince zorluğumuz var,” dedi Bandler.

Geleceğin oyunu gamefi ve eğlence dijital teknolojisi.  Genç eğleniyor VR sanal gerçeklik gözlüğü spor oyunu metaverse NFT oyunu 3D siber uzay fütüristik neon renkli arka plan oynuyor.
Sanal gerçeklik kulaklığı, kullananların meta veri deposuna erişme yollarından biridir.
Shutterstock

“Çevrimiçi oyun, her gün binlerce (milyonlarca) avatarın ‘yaralanması’ yada ‘öldürülmesi’ anlamına gelir. Hakkaten de, bu tür eylemler ya ‘oyunun bir parçasıdır’ ya da en azından oyun tarafınca izin verilmektedir.”

Bandler’a nazaran, şu anda bile internette oldukca azca sayıda dijital rahatsız etme suçu yada tehdidi kovuşturulmaktadır.

“Her olay kişiselleştirilir, sadece birçok tehdit yapılır ve cezai yaptırımlar sık ​​değildir” dedi. “Metaverse’deki tehditlerin kolluk kuvvetleri tarafınca oldukca fazla ilgi göreceğini hayal edemiyorum.

TANIMLANMAMIŞ - 25 MART: 25 Mart 2022'deki Metaverse Moda Haftası'nın genel görünümü BELİRTİLMEMİŞ, Belirtilmemiş.  Metaverse Moda Haftası MVFW, Decentraland sanal dünyası tarafından barındırılıyor ve ilk deneysel sanal moda haftası.
Metaverse, kullanılmayan bir potansiyele ve bilinmeyen oranda kabahat eylemine haizdir.
Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

“Onları FBI’a bildirmeyi deneyebilirsin, fakat iyi şanslar. Ana müracaat platform vesilesiyle. ”

Flip tarafında, Pryor ve Roberts, metaverse’deki potansiyel sertliği yansıtmak için yasaların değiştirilmiş olduğu yada yeni yasaların oluşturulduğu bir gelecek tasarım edebileceklerini söylemiş oldu.

“Yasa, avatarlara daha çok koruma sağlayabilir mi bundan dolayı onlar bizim kişisel kişiliğimiz gibidir? Kanun korumayı uzatabilir mi? Evet, potansiyel olarak düşünüyorum. Fakat şu anda durum bu şekilde değil,” dedi Pryor.

Bu öykü ilk olarak The Sun’da gösterildi ve burada izin alınarak çoğaltılmıştır.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası