‘Metaverse ve web3’te yetenekler geliştiriyoruz’

0


bengaluru : Ashok Soota liderliğindeki Happiest Minds Technologies Ltd, küresel ve makro ekonomik kaygılara karşın, büyük müşteriler tarafınca hemen hemen herhangi bir talep gerilemesi görmedi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Joseph Anantharaju, Bengaluru merkezli firmanın Avrupa ve Avustralya benzer biçimde pazarlardan elde etmiş olduğu gelir payını çoğaltmak istediğini söylemiş oldu. Bir röportajda Anantharaju, firmanın odak alanları ve gelişme stratejisi hakkında konuştu. Düzenlenmiş alıntılar:

Talep açısından önümüzdeki birkaç çeyrek için görünüm nedir?

Kurumsal müşteriler tarafınca herhangi bir geri çekilme görmesek de, gerektiğinde süratli hareket etmek için jeopolitik ve makro-ekonomik durumu yakından takip ediyoruz. Maliyetleri optimize etmek ve enflasyonist eğilimleri daha iyi yönetmek ve bununla birlikte geliri pozitif yönde etkilemek için lüzumlu olan müşterilerin dijital girişimlere odaklanmaya ve yatırımlarına devam ettiğini görüyoruz. Startup’lar, bilhassa de hemen hemen başa başları gelmemiş olanlar, harcamalarına daha çok dikkat ediyor, sadece bu, Happiest Minds’ın genel iş görünümünün oldukça minik bir kısmı.

Yeteneklerinizi genişletecek yeni coğrafyalar yada sektörler var mı?

Avustralya, Orta Doğu ve Avrupa benzer biçimde bazı yeni coğrafyalarda bu coğrafyalarda daha yüksek bir gelişme oranı elde ederek gelirden payımızı çoğaltmak istiyoruz. Müşterilerimize ve onların iş problemlerine daha istişari bir yaklaşım benimsemek için tesir alanı derinliğimizi ve anlayışımızı artırmaya yönelik yatırımlar yapıyoruz. Teknoloji açısından bakıldığında, meta veri deposu ve web3 benzer biçimde yeni ortaya çıkan bazı alanlarda yetenekler ve çözümler geliştiriyoruz ve bu teknolojiler çevresinde çözümler oluşturmalarına destek olmak için birkaç potansiyel müşteriyle görüşüyoruz.

Bulut alanında hiper ölçekleyicilerle iyi mi rekabet etmeyi planlıyorsunuz?

Hiper ölçekleyicilerle rekabet etmiyoruz. Aslına bakarsak, onları oldukça mühim ortaklar olarak görüyoruz ve bulut platformlarında derin uzmanlık oluşturmak ve müşterilerimizin mevcut uygulamalarını buluta geçirmelerine ve yenilerini oluşturmalarına destek olmak için bazılarıyla, bilhassa Microsoft Azure ve Amazon Web Hizmetleri (AWS) ile ittifaklar kurduk. bu platformlardaki hizmetlerden yararlanmak.

Antak kalma hattınız iyi mi ve ne tür anlaşmalara odaklanıyorsunuz?

Boru hattımız, talep ortamını yansıtarak sıhhatli görünmeye devam ediyor. Bizim için oldukça işe yarayan stratejilerden biri, büyük işletmelere girdiğimiz, sıkıntılı sorunları çözmelerine destek olduğumuz ve iyi niyetli, dijital uzmanlığımızı ve güvenilirliğimizi oluşturduğumuz ve bunu daha büyük fırsatlarla takip ettiğimiz ‘Kara ve Genişlet’ stratejisidir. ve hesap büyümesi. Bu strateji, markanın arzu edilirliğini, görünürlüğünü ve güvenilirliğini artırmanın yanı sıra başarı şansımızı ve alan kişi yaşam boyu kıymetini artırıyor.

Bu mali yıl için birleşme ve satın alma (M&A) stratejiniz nedir?

Birleşme ve Satın Almalar, çekirdek, niş ve gelişmekte olan teknoloji alanlarındaki kabiliyetlerimizi artırmada mühim bir itici güç olmuştur. Hem direkt hem de bankacılar/danışmanlar vesilesiyle çeşitli satın alma adaylarıyla etken olarak ilişki kurmaya devam ediyoruz. Stratejik boşlukları ele almamıza destek olacak sağlam satın almalar arıyoruz – belirli coğrafi varlığı artırma, alt sektörlerde daha derin yetenekler yada belirli teknoloji alanlarında tehlikeli sonuç kitleyi ele alma. Bildiğiniz benzer biçimde, satın almalar doğası gereği ikili. Daha büyük bir hedef olan cari yılda bir satın alma işlemini tamamlama hedefiyle, garip hedef şirketlerle konuşarak net bir süre çizelgesi ile süre ve emek harcamaya devam edeceğiz.

Hindistan’daki 2. ve 3. aşama pazarlardaki kabiliyet tabanından iyi mi yararlanmayı planlıyorsunuz?

Son birkaç yılda, işe alım alanımızı genişlettik ve ülke genelinde genç kabiliyetlere yönelik fırsatları genişletmek için 2. ve 3. aşama şehirlerden adaylar tedarik ediyoruz.

Abone olmak Nane Bültenleri

* Geçerli bir e-posta giriniz

* Haber bültenimize abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası