Metaverse’e ilişkin patentlerin yüzde 75’ine ABD ve Güney Kore başvurdu

Nikkei Asia ve araştırma şirketi Cyber Creative Institute tarafınca meydana getirilen bir ankete gore; 2016 yılından bu yana metaverse, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojilerine ilişkin meydana getirilen patent başvurularının yüzde 75’ini, ABD ve Güney Koreli firmalar oluşturdu. 6 senelik süreç içinde dünya genelinde metaverse bağlantılı 7 bin 760 patent başvurusu yapılmış oldu. ABD merkezli şirketlerin, bu başvuruların yüzde 57’sini oluşturduğu görüldü. Güney Koreli şirketlerin ise bu başvuruların yüzde 19’unu gerçekleştirdiği kaydedildi. 

Listede Güney Kore’yi, yüzde 12’lik bir oranla Çin ve yüzde 8’lik bir oranla Japonya merkezli firmalar takip etti. Güney Koreli teknoloji devi LG Electronics, 2016 yılından bu yana bu alanlarda en fazla patent başvurusunda bulunan şirket oldu. Listenin devamında, Samsung’un yer almış olduğu görüldü.  

Microsoft, Meta, Intel ve Apple, en fazlaca patent başvurusu meydana getiren firmalar içinde yer aldı

ABD merkezli teknoloji devleri Meta, Microsoft, Intel ve Apple da metaverse, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik alanlarında en fazlaca patent başvurusunda bulunan ilk 20 şirket içinde yer aldı. Çin merkezli Huawei ve Japonya merkezli Sony de benzer şekilde ilk 20 şirket arasına girmeyi başardı.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası