Metropolitan Sanat Müzesi, FTX’ten aldığı bağışı iade edecek

Metropolitan Museum of Art, Kasım 2022’de FTX’in çökmesinden önce borsadan 550.000 $ bağış almıştı. Şimdi sanat müzesi bu bağışı iade etmeye hazırlanıyor.

New York City’de bulunan sanat müzesi, kısa bir süre önce topladığı bağışı, FTX’in şimşek işlemlerini denetleyen Delaware’deki Birleşik Devletler İflas Mahkemesine iade etme niyetini açıkladı.

Metropolitan Sanat Müzesi’nden bir dosya. Kaynak: CourtListener

Metropolitan, anlaşmaya FTX’in borçlularıyla yapılan iyi niyetli ve samimi müzakerelerin ardından varıldığını söyledi.

Metropolitan Museum of Art, bağışları FTX’ten ödünç alanlara iade etmeyi amaçlıyor ve Metropolitan, bağışların iadesi konusunda FTX’ten borç alanlarla iyi niyetli, hakemli görüşmeler yaptı.

Metropolitan Museum of Art, FTX bağışını iade etmeye hazırlanıyor

Büyükşehir’e yapılan 550 bin dolarlık bağış iki ayrı taksitte ödendi. İlk 300.000 $ Mart 2022’de ve 250.000 $ iki ay sonra Mayıs’ta ödendi.

Ancak bağışlar, FTX.US’u yöneten West Realm Shires Services şirketi tarafından yapıldı.

FTX yönetimi, Delaware’de iflas başvurusunda bulunmasından yaklaşık bir ay sonra, Aralık ayından bu yana politikacılardan ve diğer kuruluşlardan aldığı bağışları geri almaya çalışıyor.

Mahkeme belgelerine göre FTX, Mart 2020 ile Kasım 2022 arasında 93 milyon dolar bağış dağıttı.

İlginizi çekebilir: FTX’in hayırsever fonu alıcılar için bir ikilem yaratıyor

Öte yandan Unusual Whales’in verilerine göre, FTX’ten fon alan yaklaşık 180 ABD’li politikacıdan sadece 19’u paralarını iade etti veya iade etmeyi planlıyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası