Miami Herald, yerel sanatçıları ve gazetecileri destekleyen satışlarla NFT koleksiyonunu başlattı

0


Günlük haber çıkışı Miami Habercisi kardeş kağıdıyla beraber El Nuevo Habercisi Miami merkezli kar amacı gütmeyen sanat alanı Oolite Arts ve öteki yerel galeriler ile yerel, Cenup Florida merkezli sanatçılar için bir NFT (karşılıksız token) pazar yeri başlatmak için ortaklaşa iş yapıyor. Miami Herald Koleksiyonu olarak adlandırılan bu platformda NFT’ler 50 dolardan başlamış olacak ve oradan mühim seviyede artacak ve ABD doları yada kripto para biriminde yapılabilecek herhangi bir satın alma işleminden elde edilmiş tüm gelir sanatçılar ve Miami Herald içinde bölünecek. Yerel gazeteciliği destekleyen Tesir Gazeteciliği Fonu.

“Hakikaten yapmak istediğimiz şey, yerel sanatçıları topluluğumuzla bağlantı kuracak şekilde desteklemekti. Miami Habercisi tamamen Miami ile ilgili ve topluluğumuza yardım etmek istiyoruz ve bu, yerel pazarımız ve kıymet verdiğimiz ve önemsediğimiz ve devamlı fazlaca fazla ilgi görmeyen yerel sanatçılarımız için hakikaten alakalıydı,” diyor kıdemli kıdemli Jane Wooldrich gazetecilik sürdürülebilirliği ve ortaklıklar direktörü haberci.

“Miami’de hakikaten göze çarpan iki şey vardı. Birincisi, burası evrenin kripto ve NFT merkezi haline geliyor – en azından biz öyleki düşünüyoruz ve Miami NFT Haftası’ndan yeni gelen tüm insanoğlu da öyleki – bu yüzden hakikaten ilgili görünüyordu. Hem de yerel gazeteciliğin önemine muhtemelen birazcık daha azca aşina olan bir seyirci kitlesi ve burada yerel sanat topluluğuyla fazlaca kuvvetli bir bağımız var.”

Sanatçı Arturo Rodriguez Fotoğraf Pedro Portal / el Nuevo Herald

Platforma inen ilk NFT grubu, şu anda Miami’deki LnS Gallery’de sergilenen Arturo Rodrigruez’in eserlerinin yanı sıra iki Oolite Arts sakini Edison Peñafiel ve Gonzalo Fuenmayor’un çalışmalarını içerecek. Oolite Arts, Wooldrich’in belirttiği benzer biçimde, platformun “yerel sanatçılar için deposu”dır, sadece Cenup Florida merkezli tüm sanatçılar programa katılmak için iletişime geçmeye ve başvurmaya çağrı edilir. “Bunun fazlaca kaliteli bir program olmasını istiyoruz, sadece hususi olmasını da istemiyoruz” diyor.

Ardışık sürümler aylık olarak çıkacaktır. Bir sonraki NFT turu, Edouard Duval-Carrié’nin yanı sıra öteki Oolite sakinleri Loni Johnson ve Jen Clay’in çalışmalarını içerecek. Sanatçılar ek olarak, satıp satmamalarına bakılmaksızın tazminat sağlamak için emek harcamaları için bir komisyon alacaklardır.

“İzleyicilerimizle esasen data almış olduğu yerde buluşmaya çalışıyoruz,” diyor baş editör Monica Richardson. haberci. Oolite Arts başkanı ve CEO’su Dennis Scholl, “NFT’ler vesilesiyle bağlantı oluşturmak, Miami’nin bir sanat, teknoloji ve kripto merkezi olarak rolüne ideal bir uyum benzer biçimde geliyor.” dedi. haberci, “NFT’ler benzer biçimde yeni bir sanat dağıtım platformu gördüğünüzde, sanatçıların bağlantı kurmasına ve katılma şansına haiz olmalarına destek olmak istersiniz.”

Girişim, Miami şehri ve kurumlarının NFT koleksiyoncularına ve kripto yatırımcılarına yapmış olduğu birçok tavsiye içinde en sonuncusu. Bu çabalar, geçen Aralık ayında Miami Beach’teki Art Basel esnasında, Silikon Vadisi ve ötesindeki büyük fintech oyuncularının ilgi (ve para) akışıyla tam anlamıyla sergilendi.

Miami Herald, el Nuevo Herald ve Oolite arts arasındaki ortaklık, sanat ve gazetecilik kariyerlerinin sürdürülebilirliğini desteklemeye hazır olsa da, NFT’lerin sürdürülebilirliği ve onları destekleyen ve büyük oranda enerji tüketen teknolojiler hakkında daha büyük sorular var. Hızla gelişen teknolojinin ekolojik ayak izi, ABD’de iklim değişikliği ve ilgili naturel afetler tarafınca en direkt tehdit altındaki bölgelerden kabul edilen Cenup Florida’da bilhassa önemlidir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası