Michael Saylor, FTX fiyaskosuna ilişkin açıklamalarda bulundu!

MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı ve Bitcoin (BTC) boğası Michael Saylor, kısa süre ilkin meydana gelen bir röportajda FTX imparatorluğunun çöküşüne dair düşüncelerini paylaştı. 

Saylor, kripto topluluğu ile BTC topluluğu içinde birbirlerine karşı durdukları ve “shitcoinery” diye nitelendirdiği sanayi uygulamaları mevzusunda senelerdir düşük ölçekli bir gerilla savaşının içince olduklarını belirtti. 

Saylor’ın bakış açısına nazaran Sam Bankman-Fried, bu kapsamda yukarıda bahsi geçen ikinci kesimin adeta bir simgesi. 

“Kendi kayıt edilmemiş menkul kıymetlerinizi ihraç etmenin ne yazık ki etik olarak kırılmış bir yanı mevcut. Sam ve kripto dünyasındaki insanoğlu “shitcoinery” günahından suçluydu.” 

Saylor, kripto topluluğunun söz mevzusu davranışlarının açgözlülük, kibir ve aptallıktan geldiğini düşünüyor. 

Michael Saylor, ek olarak FTX’in konusunda şeytani bir eğilim bulunduğunu söylemiş oldu. Saylor, bu şeytani eğilimi de SBF’nin satın alan fonlarını zimmetine geçirmesi olarak nitelendirdi. 

Bununla beraber her ne kadar pek fazlaca şahıs Bankman-Fried’ın fena şöhretli hikayesine ve satın alan fonlarını kötüye kullandığına inanmasa da Reddit’teki topluluk Saylor’ı yapmış olduğu net açıklamalardan dolayı kutlama etti. 

Bir başka Reddit kullanıcısı ise her ne kadar Saylor’ı umursamıyor olsa da yönetim kurulu başkanının yapmış olduğu açıklamaların kripto alanında yapılmış en iyi açıklamalardan biri bulunduğunu söylemiş oldu. 

Öte taraftan Saylor’un FTX krizine ilişkin açıklamaları, ilk değildi. FTX’in başvurusunda bulunmuş olduğu ilk günlerinde Saylor, Binance CEO’su Changpeng Zhao ile beraber kripto topluluğuna bireysel gizleme cüzdanları mevzusunda bilinçlendirme hitabı yapmıştı. 

Tüm kripto topluluğu şu anda FTX borsasının çöküşünü araştıracak olan ve 13 Aralık tarihinde gerçekleştirilmesi beklenen duruşmaya kitlenmiş durumda. Duruşmaya liderlik eden komiteye ise Bankman-Fried ve ortaklarını 13 Aralık’ta ifade vermeleri için duruşmaya bekliyor.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası