MICUS’ta Canlı: Blockchain ve NFT Fırsatları hakkında Franklin Templeton CEO’su Jenny Johnson

0


Blockchain teknolojisi, son birkaç yılda büyük bir tema haline geldi ve bitcoin ve öteki kripto para birimlerinin oldukca ötesinde fırsatlar sağlamış oldu.

“Bitcoin birazcık din gibidir. Sevenleri ve nefret edenleri elde edeceksiniz ve kriptoyla ilgili pek oldukca münakaşa bu yolda bitiyor ve aslen bunun boşa vakit bulunduğunu düşünüyorum. Franklin Templeton’ın başkanı ve CEO’su Jenny Johnson, 17 Mayıs’ta Morningstar Yatırım Konferansı’nda yapmış olduğu açıklamada, blok zinciri ve blok zincirindeki bozulma hakikaten mühim” dedi.

Johnson’a bakılırsa, yaygın olarak bir algoritma olarak adlandırılan dijital olarak dağıtılmış, merkezi olmayan, halka açık bir defter olan Blockchain, güvenilir işlemlere haiz olmanın bir yolu olarak kullanıldığında fırsatlar sunar. Teknoloji, bir işlemi doğrulamak için aracılara haiz olmayı gereksiz kılıyor, bu da işlem maliyetlerinin düşmesine ve daha çok verimliliğe yol açıyor.

Bu teknoloji hem de şirketlerin müşterilerle daha ilkin mümkün olmayan yollarla etkileşim kurmasını sağlar ve müşterilere hisse sahipliğinin ötesinde öz kaynak kazanma yolları sunar.

Johnson, Louis Vuitton’un çantasına gerçek bir çip koymaya başladığını ve böylece bir müşterinin bir blok zinciri algoritması kullanarak çantayı kaydedebileceğini ve orijinal bir Louis Vuitton çantası bulunduğunu doğrulayabileceğini söylemiş oldu.

Johnson, “Şimdi NFT dünyasını fizyolojik dünyaya geçtiniz” dedi. “Bunlar sadakat programları haline gelebilir.”

Başka bir örneğe atıfta bulunan Johnson, Aspen’deki Four Seasons Resort’un tamamen tokenize edildiğini söylemiş oldu. Johnson, “Eğer giderseniz, jeton, haiz olduğunuz yüzde ne olursa olsun gelirinizi elde etmenizi sağlar” dedi. “Ve oraya gittiğinizde, müsaitse bir oda yükseltmesi alırsınız ve hususi olanaklardan yararlanırsınız.”

Johnson, “Kendinizi, onunla bir sadakat programı alan bir öz ana para sahibi olarak düşünün” dedi. “Bence bu hakikaten, hakikaten garip hale geldiği yer – ve bu mevzuda yaratıcılığın hemen hemen ilk aşamalarındayız.”

Daha çok haber, data ve strateji için Volatilite Kaynak Kanalını ziyaret edin.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası