Mimarlık Ofisi Açarken Dikkat Edilmesi 7 Önemli Konu

Mimarlık Ofisi Açarken Dikkat Edilmesi 7 Önemli Konu

Bir mimarlık veya iç mimarlık ofisi açmak için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Pek çok insan bu sektöre büyük bir hevesle giriyor, ancak çoğu zaman beklediklerinin gerisinde kalıyorlar. Sanılanın aksine mimarlık ofisi açarken dikkat etmeniz gereken birçok önemli kriter vardır.

 

Rakiplerin Fazla Olması

Her yıl binlerce mimarlık ve iç mimarlık öğrencisi mezun oluyor. Bir kısmı ofislerde çalışırken önemli bir kısmı da freelance çalışmaktadır. Son derece rekabetçi bir sektöre girdiğinizi unutmayın. Dilim dilim pasta grafiğinde, diliminiz her yıl küçülür.

 

Sosyal çevre

“Sosyal çevre” bir diğer önemli ve hatta en önemli konudur. Sosyal çevreniz, ofisiniz açılmadan önce önünüze kaç tane iş çıkacağını belirlemede önemlidir. Ne kadar çok çevreniz varsa, işletmeniz o kadar olasıdır. Çünkü bir çevreniz yoksa ve projeleriniz için referans olarak kullanacağınız projeleriniz yoksa ofis açmaya ara vermeyi tercih edersiniz. Bir sosyal çevre edinmeye çalışmak, işinize ihtiyaç duyabilir. Tabii ki, her şey bir sosyal çevreye sahip olmakla ilgili değil!

 

Tanınır Olmak

Bu işe elinizden gelenin en iyisini vermek için çevrenizde tanınmanız gerekir. Birçok mezun mimar veya iç mimar, yalnızca dereceleriyle tanınır. Mezun olmanız, işi kabul edeceğiniz anlamına gelmez. Bu alanda kendinizi tanıtmalısınız. Ofisinizi açmadan önce çevrenize tanıtın; Ofisi açtıktan sonra iş konuşabileceğiniz bir konuma ulaşabilirsiniz.

 

Kendini tanıt

Özellikleriniz veya başlamak üzere olduğunuz iş nedir? Ne tür projelere odaklanacaksınız? Ne tür bir proje ile öne çıkacaksınız? Bu soruların yanıtlarını da bulmanız gerekiyor. Çünkü her proje alanı farklı uzmanlık ve deneyim gerektirir. Tasarım çizginizi belirlemeniz, vereceğiniz hizmet ve vereceğiniz hizmetler hakkında net bir anlayışa sahip olmanız müşterilerinizle iletişim kurmanızı kolaylaştıracaktır.

 

Çevrenizdeki uzmanlardan tavsiye alın

Her şirket, her insan kendi hayatında farklı hayatlar yaşıyor. Tanıdığınız herhangi bir şirket veya kişi iş yapıyorsa, deneyimlerine bakın. Tabii ki, “Ofis açacağım” şeklinde giriş yaptığınızda söylememenizi tavsiye ederim.  Çünkü bunu bilen biri deneyimlerini cömertçe paylaşmayabilir. Sektörde yeterince rakip varken bir tane daha istemek mümkün değil…

 

Bütçenizi dikkatli belirleyin

Her işte olduğu gibi mimarlık ofisi açmadan önce iyi bir bütçe hesaplamanız gerekir. Firma kimliği, ofis mobilyalarının tasarımı ve uygulaması, genel giderler, sabit giderler gibi bu hesaplarda; Hatta hesapta olmayan harcamaları eklemenizi ve muhasebeleştirmenizi bile tavsiye ederim. Doğru bütçeyi nasıl belirleyip iyi yöneteceğinizi bilmiyorsanız, iflas kaçınılmazdır!

 

Konum

Önemli noktalardan biri de ofisinizin konumu… Mümkünse ofisinizin konumu iyi bir konumda olmalıdır. Hedef kitleniz orta sınıf ve genel olarak üst sınıf olduğu için müşterilerinizin gözünde ofisinizin konumu çok önemlidir. Masanızı iyi bir konuma yerleştirmek de ofis ortamınıza olumlu katkı sağlayacaktır.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası