NBA, taraftarlar için dinamik NFT’ler başlattı – Ledger Insights

0


NBA ve NBPA, koleksiyon tasarımının dinamik olacağı ve süre içinde değişeceği The Association NFT adlı yeni bir misli olmayan token (NFT) girişimini başlatıyor. NFT’lerin görünümü, oyuncuların saha performansına bağlı olarak gelişecektir. Bir oyuncu sürem süresince ne kadar başarıya ulaşmış olursa, NFT’leri görsel olarak o denli oldukca değişecektir.

Cuma günü, ekipteki 240 oyuncunun her biri için 75 olmak suretiyle 2022 NBA Playoff katılımcılarından 18.000 NFT basılacak. Bu NFT’lerin ortalama 2.000’i, Top Shot’taki her NBA takımının en iyi koleksiyonerlerinden biri olmalarına bağlı olarak Dapper Labs’ın NBA Top Shot NFT sahiplerine gidecek.

Top Shot ayrılmış jetonlarının yanı sıra, NFT’lerin bir çok “izin verilenler sıralamasında” olanlara verilecektir. Taraftarlar, NBA Discord grubuna erken katılanlar olarak ve dijital cüzdanlarını girişimin internet sayfasına bağlayarak ilk gelene ilk hizmet esasına gore hak kazanırlar. Sıralama aslına bakarsan dolu.

Top Shot video anlarıyla ilgiliyken, son olarak NBA girişimi dinamik bir bükülme ile koleksiyon kartlarına daha yakın. NFT’lerin basımı parasızdır (Ethereum gas ücretleri hariç). Bu muhtemelen, yatırımcılar yada NFT toplama meraklılarının aksine NBA hayranlarını hedef alacak şekilde tasarlanacak. Bununla beraber, gerçekte, NFT koleksiyoncuları, Discord grubuna erken kaydolmayı bilenler olma olasılığı en yüksek olanlardır.

Bu NFT girişiminin yanı sıra NBA, Dapper Labs’ NBA Top Shot vesilesiyle spor NFT’lerini haritaya koymaya katkıda bulunmasıyla dikkat çekiyor. Platformun üstel başarısı ve neredeyse 1 milyar dolara ulaşan satışları onlarca kere manşetlere taşındı ve muhtemelen geçen yıl NFT çılgınlığına katkıda bulunmuş oldu.

Sadece, bazıları NBA Top Shot’u, adil olsun ya da olmasın, basketbol fanatikleri için bir NFT ürünü olarak değil, NFT fanatikleri için bir basketbol ürünü olarak görüyor.

Association NFT, bazı yönlerden daha basittir. Oyuncu performansına dayalı dinamik değişimler, sahada başarıya ulaşmış olmanın ne demek bulunduğunu takip eden ve anlayan tüketicileri eğlendirecek benzer biçimde görünüyor. Ve bu aşamada, parasız oldukları için birkaç finansal engelleme vardır. Sadece, hızla oldukca pahalı hale gelebilirler. Sadece bu, gelecekte kaç tane NFT basılacağına bağlıdır.

NFT’ler, ETH’de ödenen gazla Ethereum’da basılacak. NBA, hayranlarını dijital bir cüzdan oluşturmak için Coinbase kaynaklarına yönlendiriyor ve onlar ligin resmi ortağı. Sadece, NFT Derneği ile direkt ilişkilerinden söz edilmedi.

Ayrıca Candy, MLB ile beraber bir koleksiyon lansmanında dinamik NFT sektörüne giriyor. Dinamik içerik, görsel değişikliklerin aksine istatistiklere daha çok odaklanıyor, sadece bu gelişmeler, spor NFT endüstrisinde potansiyel bir yarar artırıcı değişimi vurguluyor.

Sporla ilgili öteki NFT haberlerinde, Recur üniversite sporları için bir NFT pazar yeri başlattı, Amazon kesirli spor koleksiyonlarına yatırım yapmış oldu ve SportsIcon belgesel seçimi NFT’ler başlattı.


Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası