Neden Bazı Sanatçılar NFT Koleksiyonlarını OpenSea Yerine Mintra’da Piyasaya Sürüyor?

0


NFT pazarının artan popülaritesi, çevreciler için en büyük endişelerden biri olmuştur. Gittikçe daha çok insan yada NFT meraklısı her gün milyonlarca dijital token alıp satarken ve stake ederken, bu çevre üstünde negatif bir tesir yaratıyor. OpenSea ve ötekiler benzer biçimde popüler NFT pazarları bir günde tonlarca enerji tüketerek mühim sera gazı emisyonları yaratır. Son zamanlarda, Dünya Yaban Yaşamı Fonu, aynı nedenle Ethereum platformundan fon toplama için NFT projesini geri çekti.

Mesele, mevcut NFT pazaryerlerinin uzun solukta sürdürülebilir bir çözüm olmadığını gösteriyor. burası Mintra dünyanın dört bir tarafındaki sanatçılar ve yaratıcılar için en yeşil NFT pazarı olarak devreye giriyor. Mintra nispeten yeni bir pazardır sadece şimdiden birkaç mühim NFT projesine dahil olmuştur. Platform, 3K bağımsız cüzdanlardan yeşil bir blok zinciri geleceği için milyonlarca dolar topladı. Yenilikçi PulseChain teknolojisine dayanan Mintra, NFT kullanıcılarının NFT’leri en çevre dostu şekilde oluşturabileceği, satın alabileceği, satabileceği ve takas edebileceği bir yerdir.

PulseChain, Ethereum blok zincirinin sert bir çatalı bulunduğunu iddia eden yeni bir blok zinciri tabanlı kripto para ekosistemi yada platformudur. PulseChain, Ethereum üstünde mühim geliştirmeler sunar. Bu değişen teknolojinin 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi, tarihteki en büyük airdrop oldu. Şu anda binlerce Ethereum tabanlı NFT, PulseChain sürümlerini alabilir. Arkadaki ekip Mintra NFT ekosistemini daha azca gaz ve daha ucuz ücretlerle daha yeşil hale getirmek için PulseChain ile yakın bir halde çalışıyor ve bu da daha iyi bir ortam sağlıyor.

Mintra, sürdürülebilir bir NFT pazarının benzer bir fütüristik vizyonunu paylaşan üst düzey kripto uzmanlarından oluşuyor. Bu platformun arkasındaki düşünce, gezegeni kurtarmak için dijital sanatçılar, yaratıcılar ve NFT meraklılarından oluşan bir Pulsican topluluğu oluşturmaktır. Bu topluluk ne kadar büyürse, NFT pazarı ve soluduğumuz çevre için o denli iyi olur. Bu takdire şayan girişimle Mintra, PulseChain’in ilk NFT pazarı olma yolunda aşama kaydediyor.

$MINT, Mintra NFT pazarındaki jeton yada değiştirilebilir para birimidir. Kullanıcılar, PulseChain tarafınca başlatılan yeni kripto para olan $PLS kazanmak için $MINT yatırabilir. Mintra, kullananların platformdan eylemsiz bir gelir akışı oluşturmasına olanak tanıyan benzersiz bir gelir paylaşım modeli sunar. Bu, $MINT bahisçilerinin platformdaki tüm NFT satışlarından elde edilmiş gelirden hisse almak için eylemsiz olarak $PLS kazanılmış olduğu anlamına gelir. Mevcut gelir oranı, platformdaki işlem hacminin yüzde 1’idir. $MINT stake etmek zor vakit kilitlerini, ek ücretleri yada cezaları içermez. Kullanıcılar ek olarak PulseChain ağında bir ücret ödeyerek bir $PLS ödülünü geri alabilir yada talep edebilir.

Şu anda $MINT Testnet’te yayında. Platform, daha sürdürülebilir özelliklere haiz NFT pazarının geleceği olarak ortaya çıkıyor. Mintra ekibi için şimdiye kadarki seyahat kolay olmadı. Projenin niyetleri ve bütünlüğü sorgulandı, sadece ekip şeffaflığı çoğaltmak ve kullanıcılar için yarar sağlamak için her boşlukta ısrar etti ve çalıştı. Bu şekilde bir özellik, Mintra’daki “satın al ve yak” özelliğidir. Şeffaflığı korumak, daha çok koleksiyoncuyla etkileşime geçmek ve daha çok gelir elde etmek için Mintra (istedikleri takdirde) platformdaki “free2Address” politikasından yararlanarak tüm piyasa tutarı hacminin yüzde 0,25’ini açık platformda $MINT satın almak ve yakmak için kullanabilir.

Mintra, kullanıcılara kıymet katmak için platforma daha şaşırtıcı özellikler getirecek. Platform, binlerce günlük kullanıcı ve günlük milyonlarca dolarlık hacimle büyümeyi ve PulseChain tarafınca desteklenen sürdürülebilir NFT pazarı haline gelmeyi dört gözle bekliyor.

Derginin editör ve haber mensubunun üyeleri Las Vegas İnceleme-Dergisi bu içeriğin oluşturulmasında yer almamıştır.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası