New York milletvekilleri kripto madenciliğinde frenleri pompalamaya çalışıyor

0


New York Eyaleti milletvekilleri geçtiğimiz günlerde, kripto madenciliği için fosil yakıt yakan enerji santrallerinin tekrardan kullanılmasına ilişkin ülkenin ilk eyalet çapında moratoryumunu onayladı.

Artık yasayı imzalayıp imzalamama sonucu Vali Kathy Hochul’a kalmış.

“Madenciler”, yeni işlemleri doğrulamak için karmaşık bulmacaları çözerek bitcoin şeklinde dijital para birimi kazanan bilgisayarlardır.

Bunu yapmak için oldukça fazla enerji harcarlar.

Cenevre, New York, bilhassa senenin bu zamanında ziyaretçileri çeken bir yer olan Seneca Gölü’nün şimal ucunda yer verilmiştir.

“İki bardak Pinot Gris ve bir bardak ne? Kabin Sauv. Tamam, senin için dökeceğim,” dedi Billsboro Şaraphanesi’nin ortak sahibi Vinny Aliperti. İşini ayakta tutmak için bu turistlere güveniyor. “Biz daha ufak bir şaraphaneyiz. Ortalama 4 bin kasa üretiyoruz.”

Sadece Aliperti, bölgenin gezim endüstrisinin iki yıl ilkin burada kripto madenciliği halletmeye başlamış olan yakındaki bir elektrik santrali tarafınca tehdit edildiğinden endişeleniyor.

Aliperti’nin bölgede yetişen üzümleri etkilediğini söylediği nebat, ılık suyu göle boşaltıyor.

“Daha yüksek rutubet seviyeleri görüyoruz, gece süresince daha yüksek sıcaklıklar, üzüm bağlarında daha yüksek hastalık baskısına hakkaten mühim bir katkıda bulunmuş oldu” dedi.

Seneca Gölü’nün derhal kıyısında bulunan tesis, 2014 senesinde Greenidge Generation LLC adlı bir şirket tarafınca satın alındı. Bir fosil yakıt olan organik gazla çalışır.

New York milletvekilleri, kripto madencilerinin bunun şeklinde tesisleri tekrardan kullanmalarını engelleyecek iki senelik bir moratoryumu onayladı. Devlet bu zamanı endüstrinin etkilerini incelemek için kullanacaktı. Meclis üyesi Anna Kelles tasarıya sponsor oldu.

“Kısaca temelde, diyor ki, New York eyaletinde emekli olan fosil yakıt bazlı enerji santrallerimizi elden çıkarın” dedi.

Bununla beraber, mevcut tesislerin çalışmaya devam etmesine izin verilecektir.

Kelles, kripto endüstrisinin yoğun güç kullanımının New York’un fosil yakıtlara olan bağımlılığını azaltmasını ve iklim hedeflerine ulaşmasını zorlaştıracağını söylemiş oldu.

“Devlet olarak enerjimizi fena kullanmak şeklinde görünüyor” dedi.

Sadece Greenidge’in operatörleri, emisyonlarının eyaletin 2030 için iklim emisyon hedefinin %0,2’sini oluşturacağını söylemiş oldu. Blockchain Derneği’nden John Olsen, moratoryum şeklinde kısıtlamaların kripto yatırımcılarını ve işleri New York’tan uzaklaştırabileceğini söylemiş oldu.

“Bu, temelde başka bir yerde memnuniyetle karşılanan bir sektöre oldukça negatif bir sinyal gönderiyor” dedi.

Vali Hochul’un yasayı imzalamak için Aralık ayına kadar süresi var.

Dünyada oldukça şey oluyor. Her şeye karşın, Marketplace sizin için burada.

Dünyadaki vakaları çözümleme etmesi ve bunun sizi iyi mi etkilediğini gerçeklere dayalı, ulaşılabilir bir halde anlatması için Marketplace’e güvenirsiniz. Bunu mümkün kılmak için mali desteğinize güveniyoruz.

Bugünkü bağışınız, güvendiğiniz bağımsız gazeteciliği güçlendiriyor. Ayda yalnızca 5 ABD doları karşılığında, sizin için mühim olan şeyler hakkında rapor vermeye devam edebilmemiz için Marketplace’in ayakta kalmasına destek olabilirsiniz.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası