NFT yatırımında Huda Kattan: ‘Tutku esastır’

0


50 milyondan fazla Instagram takip edeni ve 500 milyon dolarlık net kıymeti olan Huda Beauty’nin kurucusu ve CEO’su olan Huda Kattan, gezegendeki en etkili insanlardan biridir. Kattan şimdi vites değiştiriyor ve başarısını NFT alanına taşıyor.

Kattan, çoğunu OpenSea pazarından satın almış olduğu World of Women projeleri de dahil olmak suretiyle yüzlerce NFT’ye esasen haiz.

Kattan, Yahoo Live ile yapmış olduğu röportajda (yukarıdaki video) “Kazandığım kadar fazlaca para kaybettim” dedi. “Ve ‘Aman tanrım bu ruju satın al’ benzer biçimde olmak fazlaca kolay.” Gerçek bir düşüş yok – beğenmediyseniz, 20 dolar kaybettiniz. Bir NFT projesine yatırım yapmış olursanız, topluluğun bir parçası olmuş olursunuz, fazlaca fazla süre harcarsınız. Ve eğer bu iyi gitmiyorsa, bu senin zenginliğin, bu senin geçim kaynağın.”

Kız kardeşinden almış olduğu 6 bin dolarlık kredi ve bir hayalden başka bir şeyle yola çıkan Kattan, başarısını toplumsal medya vasıtasıyla bir kabul dünyası yaratma, şeffaflığı vurgulama ve hanımefendileri güçlendirme üstüne kurdu.

Makyaja olan sevgisi benzer biçimde, dijital sanat da Kattan’ın hakikaten keyif alınmış olduğu bir şey, dolayısıyla NFT’lere yatırım yapmak onun için tamamen finansal bir oyun değil. VeeCon’daki bir çok şahıs benzer biçimde, kaybetmeyi göze alamayanlar için tehlikeli olabilecek duygusal bir bağlılık var.

Kattan, “Tutku esastır,” dedi. “Her insanın bu şekilde hissetmediğini biliyorum, sadece tutkunuz olduğunda, o topluluğa NFT satın almanın değerinden fazlaca daha fazlasını getirdiğinize inanıyorum, topluluk tarafı fazlaca mühim.”

MINNEAPOLIS, MINNESOTA – 21 Mayıs: Huda Kattan, 21 Mayıs 2022’de Minneapolis, Minnesota’da Veecon 2022 2. günde Web 3’te Hanımefendileri Güçlendirmek hakkında sahnede konuşuyor. (Fotoğraf Daniel Zuchnik/Getty Images for Huda Kattan için)

Iraklı-Amerikalı bir bayan olan Kattan, Web 3 topluluğunda nadirdir. Anekdot olarak, son araştırmalara bakılırsa, erkekler VeeCon’daki hanımefendileri minimum 50’ye 1 oranında geride bıraktı ve bayanlar kripto alanının %15’inden daha azını temsil etti.

Meşhur konuşmacılar Mila Kunis ve Eva Longoria benzer biçimde Kattan da bunu değiştirmeyi umuyor.

“Ben kuvvetli bir kadınım, kendime fazlaca güvenen bir kadınım, fazlaca kişiliğim var ve hiçbir durumda nadiren rahatsız oluyorum ve bu alan beni korkutuyor, bu yüzden öteki hanımefendilerin iyi mi hissetmesi icap ettiğini hayal edemiyorum” dedi. . “Buraya daha çok hanım getirmek fazlaca bilgili bir çaba olmalı.”

Olasılıklara meydan okumak Kattan’a daima organik gelmiştir. Ne de olsa, işe alım görevlisi olarak kovulduktan sonrasında 2008’de kendi başına dışarı çıkmaya karar verdi. Ondan sonra 2010’da bir blog başlattı ve 2013’te şirketi resmi olarak kurdu.

“Tüm hayatımı özgeçmişime yatırım yaparak, heybetli olmak için emek vererek geçirdim, neyin muhteşem olacağını, her insanın bir kutuya sığması icap ettiğini düşünmüyorum ve kesinlikle hiçbir kutuya sığmadım” dedi.

Kattan şimdi dünya genelinde 1.500 mağazada 150’den fazla Huda Beauty ürünüyle fazlaca çeşitli paketlere sığıyor.

Bir girişimci olarak öğrendiği ilk dersler, bugün hala Kattan’a rehberlik ediyor ve on yıl sonrasında geliştirdiği açıkça dürüst çarpıcı söz için zemin hazırlıyor.

Kattan, “Her şey hakikaten berbattı ve bence işin muhteşem olmasını beklemek değil, bir tek işleri halledebilmek unsuruydu. Bu korkuya sahibiz, işlerin iyi mi muhteşem olması gerektiğine dair bu imaja sahibiz ve biz” asla kendimizin o versiyonu değiliz.”

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası