Nvidia LHR Kilidi Resmen Kırıldı Tam Kripto Madenciliği Hızlarını Getirdi

0


Popüler madencilik yazılımı şirketi NiceHash bugün, belirli grafik kartlarında Nvidia’nın hafifçe hashrate (LHR) madencilik sınırlayıcısının kilidini tamamen açabilen ve kripto para Ethereum madenciliği yaparken tam hızlarını ortaya çıkaran ilk yazılımı yayınladı.

Madencilik topluluğunun Nvidia’nın hafifçe hashrate (LHR) madencilik sınırlayıcısını kırma çabalarıyla birkaç yanlış başlangıç ​​oldu, sadece NiceHash, LHR kartlarında madencilik performansını tamamen ortaya çıkaran ilk madencilik yazılımı şirketi şeklinde görünüyor. Daha önceki çabalar, oyunculara daha çok kart sağlamak amacıyla RTX 3090 dışındaki tüm yeni kartlarda tanıtılan performansın yalnızca kısmen kilidini açmıştı, bazı yazılımlar bunu yaptığını iddia etse bile fena amaçlı yazılım olduğu ortaya çıktı.

Gene de NiceHash, elit ve uzun süredir devam eden bir madencilik yazılımı şirketidir ve bugünkü duyurusu, başlangıçtan itibaren LHR kilitli bir kart olan RTX 3080 Ti’nin 80MH/s’nin aksine 120MH/s’de madenciliğe izin verdiğini iddia eden verileri içermektedir. sn. bazı yeni kısmi kilit açma yazılımıyla yada onsuz 70MH/sn’den daha düşük. RTX 3060 Ti ve RTX 3060’ın RTX 3070 Ti ve LHR sürümleri de Nicehash kullanırken büyük artışlar görenler olarak listeleniyor.

Şu anda yalnızca NiceHash Quickminer firmanın gizli saklı kilidini destekliyor, sadece YouTube’un Son of a Tech şeklinde birkaç yüksek profilli madenci, yazılımın iddialarını karşıladığını gösteren videolar yayınladı.

Haber, kripto fiyatlarının düşmesi ve grafik kartı arzının artması ve hatta birçoğunun MSRP için perakende satış yapması sebebiyle son haftalarda grafik kartları için daha düşük fiyatlar gören oyunculara bir darbe olarak geldi. Bununla beraber, piyasalarda bir gerileme ve bir çok kripto para biriminin fiyatının yanı sıra artan faturalar ile haberlerin tesiri kesinlikle altı ay öncesine bakılırsa daha minik.

Bu kolay bir durumdan oldukça uzak, sadece madencilerin daha pahalı LHR olmayan modeller yerine onlara yöneldiğini varsayarsak, kısa vadede LHR kartlarının fiyatlarının yine yükselmesini bekleyebiliriz.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası