Offchain Labs, Ethereum çekirdek geliştirme ekibi Prysmatic Labs’i satın aldı

Ethereum Katman 2 ağı Arbitrum’un geliştiricisi Offchain Labs, Ethereum Merge’ün arkasındaki çekirdek geliştirme ekiplerinden önde gelen Prysmatic Labs’i satın aldı. 
Anlaşmanın finansal bilgileri hemen hemen açıklanmadı. Offchain Labs’in 13 Ekim tarihindeki blog gönderisinde; Prysmatic Labs’in Offchain Labs’e katılmayı “birçok açıdan” istediği, sadece en o kadar da iki firmanın birbirine olan temel inançlarından dolayı bu şekilde bir ortaklığın tercih edilmiş olduğu açıklandı. 
Prysmatic Labs kurucu ortağı Raul Jordan, söz mevzusu hamlenin “tüm parçaların tamamından daha kuvvetli bir ekip oluşturacağını” söylemiş oldu. 
Jordan, açıklamasında “Ethereum ekibi olarak Offchain Labs ile birleşmek muhteşem bir anlam ifade ediyor. Şundan dolayı Go’da kapsamlı olarak yazılım geliştiriyoruz. Ethereum’un başarısı ile teşvik edici bir halde uyum sağlıyoruz ve kaliteli yazılımlar kullanıma sunmaya odaklanıyoruz” ifadelerini kullandı. 
Offchain Labs; Ethereum’un geleceğinin düşünce birliği ve veri kullanılabilirliği açısından Katman 1’e, uygulama ve ölçeklenebilirlik için ise Katman 2’ye dayandığını iddia etti. Şirket, ek olarak Prysmatic Labs’i satın alarak bu iki alandaki uzmanları birleştirmeye yönelik bir adım attığını da sözlerine ekledi. 
Prysmatic Labs ekibi, resmi olarak Offchain Labs’e katılsa da şirket kesintisiz bir halde çalışmaya devam edecek ve Ethereum node istemci yazılımları, gene Offchain çatısı altında geliştirilecek.
Prysmatic Labs, hala açık kaynaklı ve yansız düşünce birliği istemcisi olarak Prysm’i geliştirmeye ve EIP-4844 veri çözümlerini üretmeye devam ediyor. 
Öte taraftan; Offchain Labs’in gönderisi, iki ekibin gelecekteki iş birlikleri hakkında data vererek bitiyor: “Beraber hem L1 hem de L2 geliştirmeleri üstünde emek vermeyi planladığımız birkaç başka ortak girişimimiz var.” 
Prysmatic Labs, Merge yükseltmesinin arkasındaki en temel mühendislik ekiplerinden biri olma niteliği taşıyor. Prysmatic Labs’in, ek olarak Ethereum PoS’a (Hisse Kanıtı) güç veren ve önder Ethereum konsensüs istemcisi Prysm’i inşa etmiş olduğu biliniyor. 
Princeton tarafınca kurulan girişim destekli Offchain Labs ise iki canlı zincir olan Arbitrum One ve Arbitrum Nova ile Ethereum için bir ölçeklendirme teknolojileri paketi olan Arbitrum’u geliştirmişti. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası