Olağanüstü Yönetim Merkezi açıldı | Ekonomi Haberleri

Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin katılımıyla DASK Olağanüstü Yönetim Merkezi, Ankara’da açıldı. DASK’ın ana veri merkezi, yedeği İstanbul’da olmak suretiyle Ankara’ya taşındı.

Özgürlük gazetesinde yer edinen habere gore; açılış töreninde konuşan Nureddin Nebati, Olağanüstü Yönetim Merkezi’nin kurulmasının, afetlere hazırlık açısından, DASK adına atılan mühim bir adım bulunduğunu belirterek, “Mevcut mecburi zelzele sigortası ürününün kapsamının genişletilerek Mecburi Afet Sigortası’na dönüştürülmesi yönündeki emekler devam ediyor. Böylece, vatandaşlarımızı yalnız zelzele değil, tüm afetlere karşı güvence altına alacak yepyeni bir ürünü de Cumhuriyet’imizin 100. yılının ilk çeyreğinde hayata geçireceğiz” dedi.

DASK’ın yenilenen teknolojik altyapısı yardımıyla ihtimaller içinde bir afet anında data sistemlerinin sınırsız eşzamanlı suç duyurusu karşılayabilir hale geldiğini ifade eden Nebati, “DASK, 24 saatte 96 bin hasar dosyasını işleyebilir duruma gelmiştir. Bu iyileştirme sonucunda yurttaşlarımızın hasar bildirimlerini sorunsuz yapabilmesi güvence altına alınmıştır” şeklinde konuştu.

Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, Olağanüstü Yönetim Merkezi’nin açılışında yapmış olduğu konuşmada, DASK’ın toplam ödeme enerjisini, 100 milyar TL’ye ulaştırdıklarını söyleyerek, “DASK için büyük bir dönüşüm adımı attık ve zelzele dışındaki öteki naturel afetlerin de DASK’ın kapsamına dahil edilmesi için emekler başlattık” dedi.

 Etiketler

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası