Opera Kripto Tarayıcısı’ndan, anlık NFT basım entegrasyonu!

Cointelegraph’a gönderilen bir duyuruda, web tarayıcısı Opera Web3 yada NFT alanına yeni giriş yapanların NFT’lerin kolayca basmasına imkân tanımak için Alteon LaunchPad ile iş birliğine imza attığını deklare etti. Bu ortaklık ile kullanıcılar akıllı sözleşme yazan ve dosyayı bir blokzincirine yükleyerek dosyaları NFT’lere dönüştüren tarayıcıya medya dosyalarını sürükleyip bırakmalarına müsaade eden bir özelliğe erişebilecekler. 

Opera’da bir yönetici olan Susie Batt’a gore bu entegrasyon, kullanıcılara Web3’ü keşfetmelerine ve ekosisteme katkı sağlamalarına olanak sağlayacak. Batt, mevzuya ilişkin şu açıklamalarda bulunmuş oldu: 

“Kullanıcılarımız artık hiçbir platform kullanım tutarı ödemeden NFT’leri anında basabilecek. Bu da daha çok insanı gelişmekte olan NFT endüstrisini keşfetmeye teşvik edecek.” 

Opera ekibi, bu vasıta yardımıyla herhangi bir Web3 deneyimi olmadan bile Web3 ekonomisine adım atılabileceğine inanıyor. Bu da değişik geçmişlere haiz sanatçıların NFT’leri daha azca karmaşık bir halde oluşturabilecekleri anlamına geliyor. 

Söz mevzusu NFT basma aracı Alteon şirketi tarafınca sağlandı. Alteon ise iş akışlarını basitleştirmeye odaklanan bir projedir. Bununla beraber Alteon’un kurucu ortağı Matt Cimaglia, bu entegrasyonun amacının çeşitli geçmişlere haiz içerik yaratıcıları için oyun alanını eşitlemek bulunduğunu söylemiş oldu. Cimaglia, ek olarak “Opera ile olan ortaklığımız geleneksel kreatifler ile Web3 yaratıcısı ekonomisi arasındaki teknoloji boşluğunu kapatmayı amaçlıyor. Böylece hepimiz blokzincir teknolojilerinin sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanabilir” açıklamalarında bulunmuş oldu. 

İlginizi çekebilir: Opera Crypto Browser, Coin98 entegrasyonunu duyurdu 

Opera, 19 Ocak tarihinde kullananların merkeziyetsiz uygulamalara (DApp), oyunlara ve metaverse platformlarına erişmesine izin vermek için Web3 tarayıcısının beta sürümünü Windows, Mac ve Android’de yayınladı. Şirket 15 Nisan’da ise iPhone ve iPad projelerinde yer aldı. 

Son olarak Opera’nın, Opera Kripto Tarayıcısı adlı hususi Web3 tarayıcısı, son gerçekleştirdiği entegrasyonu ile NFT alanına girdi. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası