Özgürlük ve finans konusunda yalnızca Bitcoin brokerleri

0


Avrupa’da, giderek daha çok tüketici ve şirket, Bitcoin’in (BTC) elde tutmaya kıymet tek dijital varlık olduğu mevzusundaki kararlılığını artırdıkça, “yalnızca Bitcoin” büyüyen bir trend.

Yalnızca Bitcoin borsaları ve komisyoncuları, Ether (ETH) üstünde “kumar oynamak” yada “girişim yatırımları” şeklinde görünen “çöp” ticareti yapmak için değil, sats biriktirmek için yerlerdir.

Bu, CoinCorner, FastBitcoins, Relai, Bittr, Pocket Bitcoin ve Bitcoin-lyon dahil olmak suretiyle yalnızca Bitcoin’e hususi büyük borsaların ve brokerlerin CEO’larına gore. Cointelegraph, bu Avrupalı ​​Bitcoin brokerlerinin CEO’ları ve kurucularıyla niçin bir tek Bitcoin olduklarını ve niçin bu inanç üstüne bir şirket kurmanız icap ettiğini öğrenmek için konuştu.

Paranın devletten ayrılması

İlk olarak, FastBitcoins CEO’su Danny Brewster’a gore, “Bitcoin, para ve devleti ayırmak için tek umudumuz; Bu şekilde bir başarıya ulaşmak için elimizdeki tek fırsat bu.” Bu, nesilde bir – kim bilir yaşam boyu – bir fırsattır. para yazıcısını hükümetin elinden alın.

Bitcoin, paraya olan inancı devletin elinden alıp matematikle değiştiriyor. Kaynak: Bitcoin Görselleri

İsviçre’deki Relai’nin CEO’su Julian Liniger, Bitcoin’in karşılaştırılamaz olduğunu ekleyerek bu fikir üzerine inşa ediyor: “Gerçekten merkezi olmayan tek varlıktır – yani, lideri veya lider ekibi yoktur – ve bu nedenle gerçekten sansür edilemez ve el konulamaz.”

Gerçekten de, “dijital kıtlık yalnızca bir kez yaratılabilir – yani, 2008’de çalışan hiçbir kripto para biriminin olmadığı dünya durumu, yalnızca Bitcoin bugün var olduğu için asla yeniden yaratılamaz,” diyor İsviçre merkezli ancak Hollanda liderliğindeki Ruben Waterman. Bittr, Cointelegraph’a söyledi.

Brewster, Bitcoin sonrası yaratılan her yeni dijital para için doğal bir hükümet müdahalesi riski olduğunu açıklıyor:

“Bitcoin başarısız olursa hiçbir hükümet başka bir ağın veya teknolojinin Bitcoin’in bir daha başardığı kadar çekiş kazanmasına izin vermez.”

Fransa’da kağıt para ile Bitcoin satın alabileceğiniz tek borsa olan Bitcoin-lyon’un kurucu ortağı Jimmy Chambrade, parayı devletten ayırmanın anahtar olduğunu, Bitcoin’in bir “direniş” parası olduğunu vurguladı. Temel olarak, “sansüre karşı direniş, bireylerin özgürlüğü için esastır.”

Fransa’nın “özgürlük” ya da özgürlük üzerine kurulduğunu ve Eugène Delacroix’nın “Hürriyete Öncülük Eden Özgürlük” adlı ünlü tablosunun o kadar sevildiğini ve kaderin tutarsız bir cilvesiyle 100 frangı itibari para banknotunda yer aldığını açıkladı.

Bitcoin’in benimsenmesiyle ilgili olarak Chambrade, “felsefi olarak konuşursak, Bitcoin vatandaşın finansal kontrolü yeniden kazanmasına ve özgürlük kazanmasına izin verdiğini” ekledi.

“Halka Önderlik Eden Özgürlük” tablosu, ironik bir şekilde eski Fransız 100 frangı banknotunda (orta sağda) yer alıyor. Kaynak: NumisKoleksiyon

Pocket Bitcoin’in kurucu ortağı Matthias Koller’e göre, özgürlük ipliği Bitcoiner inanç sistemini bir araya getirirken, para yaratma gücünü hükümetten ayırmanın altında yatan çıkarımlar, “aynı şekilde çalışan ve eşit derecede işleyen bir para” kullanmaktır. herkes tarafından erişilebilir” çok büyük. CoinCorner CEO’su Danny Scott, “dünyayı değiştirebilir” dedi.

Scott, şöyle devam etti:

“Dünyayı değiştirmek için buradayız, kumarbazlardan para almak için değil.”

Bitcoin’e İnanç > İnsanlardan Kâr Alma

İlginç bir şekilde, yalnızca Bitcoin iş modeli, Brewster ve Waterman’a göre “çöp” satmaktan ve Scott’ın altcoin veya “bokcoin” satın almak için “kumarbazlardan para almak” dediği şeyden kaçınmak için ortak bir çaba gösteriyor.

Her bir yalnızca Bitcoin borsa lideri, altcoin iş modeli hakkında yorum yaptı ve Coinbase, Kraken ve Gemini gibi altcoin borsalarının “mümkün olduğunca çok bok parası” satarak “kısa vadeli kazançlar” elde etme kolaylığından yakındı.

Waterman, bir uygulamada ne kadar çok işlem yapılırsa, o kadar fazla işlem ücreti kazanılırsa, o kadar fazla gelirin arttığını açıklayarak devam etti. anlıyor ki “bu [altcoin sales] iş açısından mantıklı.” Bu arada, Coinbase çoğu Işbırakımı’den Jack Mallers’ın (yalnızca Bitcoin’e inanan başka bir şahıs) geçmişte hedeflediği bir şey.

Yalnızca Bitcoin brokerleri için, Bitcoin’i benimsemenin uzun vadeli faydalarına olan inanç, Scott’ın “yüzlerce altcoin eklemeyerek kısa vadeli geliri yitirmek” olarak tanımladığı şeyden oldukca daha ağır basıyor.

Brewster, katı bir görüşe haiz olarak kabul etti:

“Ek olarak, müşterilere Bitcoin’in ne olduğu ve niçin var olduğuna dair halkın anlayışını bozan başka bir altcoin/shitcoin kumarhanesi sunarak yapabileceğimiz erken ve birazcık kolay kârlardan vazgeçmeye hazırız.”

Teknik olarak Brewster’ın komşusu olan Scott, hem CoinCorner hem de FastBitcoins, Man Adası’nda (tomurcuklanan bir Bitcoin etkin noktası) etkinlik gösterdiğinden, “’kripto borsası’ iş modellerinin esas olarak kripto para birimleri üstünde fiyat spekülasyonuna odaklanmış şeklinde göründüğünü ileri sürdü. Yollarını yitirmiş görünüyorlar ve artık Bitcoin’in bir para birimi olarak daha geniş çapta benimsenmesine destek olmuyorlar.

Bitcoin benimseme eğrisi. Kaynak: Bitcoin Görselleri

Liniger, “bir vurgunculuk uygulaması değil, bir tutum uygulaması olmak istediklerini ekledi. Bu yüzden Bitcoin, desteklediğimiz tek kripto para birimidir” – geri kalan her şey “spekülasyondur”. Yada Brewster’ın görüşüne gore, Bitcoin dışı projeler “gürültü, dolandırıcılık, dikkati dağıtma yada tamamen spekülatif”tir, bir projenin içindekiler için “ilk fırsatta perakende satış yapmak” için bir yoldur.

2021, gişe rekorları kıran pazarlama kampanyalarıyla zayıf kullanımı telafi eden kripto para birimleri olan pompala ve boşalt planı örnekleriyle doluydu. Kalamar Oyun Simgesi 2.800$’dan etkin bir halde 0$’a çıktı; memecoin’ler ani inişten ilkin uçtu; ve bir “halı çekme”yi saptamak, tüccarlar için başlı başına bir beceri haline geldi.

Netice olarak, Waterman “bazı kısa vadeli kazanımları kaçırmak pahasına uzun vadeli oyunu oynamak” konusunda “tamamen iyi”.

Bitcoin bir tutum teknolojisidir

Kıymet deposu, dijital altın yada bir tek bir tutum teknolojisi, yalnızca Bitcoin’e hususi her işletmenin kalbinde, müşterilerin Bitcoin satın almasını kolay ve rahat hale getirmektir. Waterman, “Avrupa’daki her insanın servetini korumanın ve bankacılık sisteminden finansal olarak bağımsız hale gelmenin kolay ve erişilebilir olması icap ettiğini” deklare etti.

Küresel olarak, Bitcoin, Michael Saylor’un enflasyona karşı koruma söylediği şey olarak çekiş kazanıyor, Bitcoin’in deflasyonist para politikası ve 21 milyonluk durağan(durgun) sınırı, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’taki enflasyonist ortam sebebiyle Avrupalıların ilgisini çekiyor.

Cointelegraph’a konuşan Liniger, “Bitcoin’in 21. yüzyılda tutum etmenin en iyi yolu olduğuna inanıyoruz ve her insanın dünyanın en iyi tutum teknolojisine erişmesini sağlamak istiyoruz” dedi. İsviçreli bir yurttaş olan Koller, “Müşterilerimize tasarrufları için güvenli ve zor bir para biçimi kullanmaları konusunda yardım etmek ve onları teşvik etmek istiyoruz. Sağlam teknoloji ve siyaset üstüne inşa edilmiş bir tane.”

Bitcoin’i öteki kripto varlıklarından ayıran bu sağlam teknolojidir. Waterman, Bitcoin’in, Ethereum’un yaratılmasından doğan, sadece Bitcoin’in görünüşte doygunluk etmiş olduğu yeterince şifreli bir ifade olan blok zinciri ölçeklenebilirlik üçlemesini iyi mi karşıladığını deklare etti.

Bitcoin ve “ölçeklenebilirlik üçlemi”. Kaynak: Bitcoin Görselleri

“Bitcoin en oldukca benimsenmeyi kazanmıştır; web üstünden kıymet taşımak için en güvenli ağdır; ve en merkezi olmayan (şundan dolayı hepimiz hala bir Bitcoin düğümü çalıştırabilir. Düğümler dünya genelinde geniş çapta dağılmıştır ve Bitcoin kolayca değiştirilemez, bu bir özelliktir, bir hata değil).”

İlgili: ‘Satoshi ile iyi mi tanıştım’: 2030 yılına kadar 100 milyon kişiye Bitcoin hakkında informasyon verme misyonu

Cointelegraph’ın yazışma kurduğu birçok Bitcoin kullanıcısı için, Chambrade’in “teknik, ticari ve felsefi” sebepleri şeklinde Bitcoin’in birçok yönü üstünde antak kalma sağlandı. Ek olarak, Bitcoin’e olan inançları iş ilkelerine rehberlik ediyor.

Bununla beraber, tl; dr, yalnızca Bitcoin şirketlerinin, daha iyi bir para biçimi olduğundan Avrupalılara Bitcoin satmaya odaklanmış olmasıdır. Bundan dolayı Brewster “noktasız reddetme[s] Bitcoin’in potansiyelini yerine getirmesini sağlamayacak insanlara çöp satmak. ”

Koller, altcoin kötüye kullanımını bir tarafa bırakarak şu sonuca varıyor:

“Bitcoin’in sunduğuna yakın başka bir para biçimi yok.”