Polkadot topluluğu PolkaWorld, faaliyetlerine son verdi

Polkadot topluluğu PolkaWorld, topluluğun Polkadot’un hazinesinden fon alma teklifinin reddedilmesinin ardından faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Kuruluş, kısa süre önce yaptığı bir duyuruda projenin hazine yönetimiyle ilgili çeşitli endişelerini dile getirerek birtakım iddialarda bulunmuştu. 

PolkaWorld’ün resmi X (eski adıyla Twitter) hesabında yayınlanan bir gönderide kuruluş, Polkadot’un yeni açık yönetişim platformu OpenGov kapsamındaki hazine yönetiminin Polkadot ekosistemine uzun vadeli katkıda bulunanları olumsuz etkilediğini iddia etti. Ayrıca PolkaWorld’e göre, birçok kuruluş hazine tarafından reddediliyor ve Polkadot ekosisteminden ayrılıyor.

Kuruluş, önceki yönetim sisteminde Polkadot (DOT) sahipleri tarafından seçilen bir konsey bulunduğuna dikkat çekti. PolkaWorld’e göre konsey üyeleri belirli alanlarda uzmandı ve teklifleri değerlendirme konusunda bilgiliydi. Ne var ki PolkaWorld, bunun, yönetişimin doğrudan token sahipleri tarafından kararlaştırıldığı mevcut OpenGov sistemine entegre edilmesi gerektiğine inanıyor. 

Bu arada, işletmeleri Polkadot’a bağlayan Brushfam platformunun kurucusu Markian Ivanichok, projenin Polkadot’tan ayrıldığını bir X başlığıyla duyurdu. Kurucu, Polkadot’un yönetişim sistemiyle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirerek finansman bulmanın giderek zorlaştığını söyledi.

Ivanichok ayrıca, kullanıcıları, iş uygulamalarını ve ürününü pazarlamayı umursamayan bir ekosistemde çalışmalarının takdir edilmesinin imkansız olduğunu iddia etti.

İlginizi çekebilir: FTX, güvenlik sorununun çözülmesinin ardından talep portalını yeniden açtı

Öte yandan Polkadot’un OpenGov sistemi, her token sahibine platformu şekillendirmede söz hakkı vermek için bu yılın başlarında başlatıldı. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası