Portal, Bitcoin tabanlı DeFi için Büyük Bir Baskıda Mintlayer ile Ortaklığını Duyurdu

0


Bu makaleyi paylaş

Bitcoin üstüne kurulu kendi kendine barındırılan bir cüzdan ve gerçek bir çapraz zincir Katman-2 DEX olan Portal, merkezi olmayan finansal piyasaları kitlelere ulaştırmayı amaçlayan bir Bitcoin yan zincir protokolü olan Mintlayer ile işbirliğini resmi olarak duyurdu. Ortaklık, Portal’ın sansürsüz zincirler arası DEX işlevselliğini Mintlayer’a getirerek Bitcoin tabanlı merkezi olmayan finansa (DeFi) yeni bir ivme kazandıracak.

Portal, Bitcoin’de DeFi’ye Oluşturulan Kapıdır

Hem Portal hem de Mintlayer, kullananların mümkün olan en düşük ücretlerle hususi ve güvenli bir ortamda DeFi ekosistemiyle etkileşim kurmasını sağlamayı taahhüt eder. Mintlayer’da gösterilen yan zincir varlıklarının eklenmesi, Portal DEX kullanıcılarına sunulan tecim çiftlerinin sayısını artıracaktır. Ortaklık, varlıklarını Portal’ın DEX ağı vasıtasıyla daha geniş bir kullanıcı tabanına erişilebilir hale getirerek Mintlayer’a yarar sağlayacak.

Portal’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Chandra Duggirala şunları söylemiş oldu:

“Portal DEX, Bitcoin üstünde birçok finansal ve finansal olmayan uygulama katmanını destekliyor. Bu, herhangi bir yeni işlevsellik elde etmek için Bitcoin protokolünün yükseltilmesi gerekmediği anlamına gelir. Bu, Bitcoin’in benimsenmesini, güvenlik bütçesini ve gerçek küresel para sistemi olarak kullanılabilirliğini artırabilir. Mintlayer yan zincir varlıklarını desteklemek, Bitcoin’e birçok katman getirme mevzusundaki ekosistem yaklaşımımıza naturel olarak uyuyor.”

Ortaklık, DeFi’nin Bitcoin ağındaki büyümesinde mühim bir kilometre taşını işaret ediyor. Giderek daha çok yan zincir ve blok zinciri, likiditesine, sermayesine ve ekosistemine erişmek için Bitcoin ağı ile uyumlu hale geldikçe, Portal tüm faaliyetlerin akmış olduğu bir ağ geçidi görevi görecektir.

Mintlayer CEO’su Enrico Rubboli şunları söylemiş oldu:

“Mintlayer, Bitcoin’in üstüne inşa edilmiş bir tokenleştirme katmanıdır ve Lightning Network’ü kullanmak da dahil olmak suretiyle BTC ile mahalli takaslara olanak tanır. Portal’ın zincirler arası DEX’i, oldukca zincirli uygulamaları daha uygulanabilir hale getirmeye destek olabilir, jeton ihraççılarının Mintlayer şeklinde Bitcoin yan zincirleri de dahil olmak suretiyle değişik protokollerin benzersiz özelliklerinden yararlanmalarına izin vererek tüm web3 ekosistemini en merkezi olmayan ve kıymetli blok zincirine bağlar ve dünyanın en zor parası.”

Portal DEX, varlıkları değişik zincirler içinde aktarmak için köprüler yada sarmalar kullanmayan, sansüre dirençli ilk Katman-2 zincirler arası DEX’tir. Bunun yerine oldukca daha güvenli olan atomik takasları kullanır. Bitcoin yan zincir varlıklarına ve katmanlı uygulamalara likidite getirmek için tasarlanmıştır. Kesintisiz çapraz zincir likiditesine haiz olmak, Bitcoin üstüne kurulu herhangi bir katmanlı uygulama için yarar ve kullanıcı tabanını genişletmenin anahtarıdır.

Mintlayer, yeni iş modellerinin gelişebileceği ve hakikaten güvenilmez finansa katılabileceği bir sistem yaratarak, kıymet ticareti yapmak için yeni yollar elde eden direkt token beraber çalışabilirliğini geliştiren bir Bitcoin yan zinciridir. Protokol, ağ güvenliğini sağlamak, düğüm kapsayıcılığını çoğaltmak ve uzun vadeli sürdürülebilirliği sağlamak için teknolojik olarak gelişmiş ölçeklenebilirlikten yararlanır. Merkezi Olmayan Finansmanın (DeFi) geleceğini hızlandırmayı ve küresel olarak finansal piyasaların ölçeklenmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

portal DeFi, Bitcoin üstüne kuruludur. Itimatı en aza indiren ilk gerçek çapraz zincir DEX vasıtasıyla anonim, sıfır informasyon takaslarıyla ticareti durdurulamaz hale getirir. Sarılmış madeni paraları (doğrusu wBTC, wETH) basmayı yada aracılarla riskli stake etmeyi ortadan kaldırır. Portal ile DeFi, Bitcoin madenciliği kadar sağlam bir güvenlik modeliyle açık, saydam pazarlarda anonimliği koruyarak her insanın sağlayabileceği bir hizmet haline geliyor.

Portal’ın Katman 2 ve Katman 3 teknolojisi, tümü Bitcoin üstünde sansüre dayanıklı kontakt, medya ve tek tıklamayla çapraz zincir takasları meydana getirmeye olanak tanır.

Bu makaleyi paylaş

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası