Potansiyel FTX satın alımı sürecinde düzenleyici incelemeye hazırız

“CZ” olarak da malum kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, kullanıcıları, FTX’i satın alma niyetinin küresel düzenleyicileri incelemeye çağrı edebileceği mevzusunda uyardı ve firmanın hazır durumda bulunduğunu belirtti.

CZ, 9 Kasım’da paylaşmış olduğu tüm Binance çalışanlarına yönelik bir mektubu da içeren tweet’te, bir başka büyük kripto borsası satın alma anlaşmasının emek harcamaları sürmesine karşın, düzenleyicilerin muhtemelen borsaları daha çok incelemeye doğal olarak tutacağını ve işletme lisansı almayı zorlaştıracağını söyledi. CEO ek olarak antak kalma FTX’in batmasıyla sonuçlanırsa, bu durumun Binance için bir kazanç değil, tam tersine kripto sektörü için bir yitik olacağını da sözlerine ekledi.

Binance CEO’su, “İnsanlar artık sektördeki en büyük oyuncular olduğumuzu düşünüyor ve bu yüzden bizlere daha çok saldıracaklar. Açık olmaya ve ters yönde esen rüzgarların üstüne gitmeye alışkınız. Aslen, söz mevzusu incelemeyi memnuniyetle karşılıyoruz. Şeffaflığımızı, biriki kanıtlarımızı, sigorta fonlarımızı vb. mühim seviyede artırmalıyız. Sektörde, önümüzdeki süreçte bundan fazlaca daha fazlasına tanık olacağız.”

CZ, 8 Kasım’daki Twitter’daki paylaşımında FTX’in, mühim bir likidite sıkışıklığı sebebiyle Binance’e yardım talebinde bulunduğunu ve bunun sonucunda da borsanın, FTX’İ satın almak için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladığını duyurdu. Zhao ek olarak Binance’in bu durumu gerçek zamanlı olarak değerlendirdiğini ve anlaşmadan her an çekilebilme olanağına haiz bulunduğunu da sözlerine eklemişti.

FTX’in mahalli tokeni​ (FTT), söz mevzusu potansiyel antak kalma haberlerinin arkasından mühim fiyat oynaklıkları kaydetti ve 8 Kasım’daki 19 dolarlık seviyesinden yazının yayımlandığı esnada gezindiği 4,71 dolar seviyelerine kadar düştü. CZ, çalışanlara yönelik paylaşmış olduğu mektupta Binance ekibini FTT alıp satmamaları mevzusunda uyardı.

CZ, “Kendimizi bankalardan bile daha yüksek bir standartta tutmamız gerekiyor. Senelerdir onlarca defa söylediğim benzer biçimde tutarları görmezden gelin. Başımızı eğelim ve insanların kullandığı ürünleri meydana getirmeye odaklanalım” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir: Binance CEO’su: “FTX krizinden iki büyük ders çıkarılmalı”

CZ’nin düzenleyicilerin incelemesini benimsemeye istekli olmasına karşın, yetkililerin anlaşmanın gerçekleşmesini durdurmak için harekete geçip geçmeyeceği belirsiz. Zira Binance, anlaşmanın gerçekleşmesi halinde muhtemelen küresel kripto piyasasının ezici bir çoğunluğuna haiz olacak. ABD Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu sözcüsü ise Cointelegraph’a yapmış olduğu açıklamada, düzenleyici kurumun gelişimleri takip ettiğini söylemiş oldu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası