Rekabet Kurulunda 3 soruşturmaya uzlaşma kararı

(*3*)

Rekabet Kurulunun yürüttüğü Korkmaz Mutfak Eşyaları, Gençler Ev Vasıta ve Gereçleri ve Punto Dayanıklı Tüketim Malları ile Miele Elektrikli Aletler ve Natura Besin soruşturmaları uzlaşmayla son buldu.

Miele Elektrikli Aletler Dış Tecim ve Pazarlama Ltd. Şti’nin sağlayıcısı olduğu ürünlerin satıcılarının satış fiyatına müdahale etmek suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen soruşturma firmanın sunmuş olduğu uzlaşma metninin kabul edilmesiyle sonlandırılmasına karar verildi.

Kanunu ihlal etmiş olduğu tespit edilen firmaya, 2021 yılı gayrisafi gelirleri üstünden 1 milyon 134 bin 186,44 Türk lirası tutarında yönetimsel para cezası kesildi.

Korkmaz Mutfak Eşyaları San. ve Tic. AŞ, Gençler Ev Vasıta ve Gereçleri Pazarlama Tic. AŞ ve Punto Dayanıklı Tüketim Malları İth. İhr. Tic. Ltd. Şti’nin söz mevzusu Kanunu ihlal edip etmediklerinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturmada ise firmaların tekrardan satıcılarının satış fiyatının tespiti suretiyle kanun ihlali yapmış olduğu belirlendi.

##$HABER_1475335$##

Bu çerçevede, 2021 yılı gayrisafi gelirleri üstünden Gençler Ev Vasıta ve Gereçleri Pazarlama Tic. AŞ’ye 224 bin 857,24 lira, Korkmaz Mutfak Eşyaları San. ve Tic. AŞ’ye 12 milyon 706 bin 779,34 lira, Punto Dayanıklı Tüketim Malları İth. İhr. Tic. Ltd. Şti’ye 71 bin 949,8 lira tutarında yönetimsel para cezası uygulanmasına karar verildi.

NATURA GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş’YE 5 MİLYON 431 BİN 289,02 TÜRK LİRASI PARA CEZASI

Süratli tüketim malları sektöründe üretici ve tedarikçi olarak etkinlik gösteren Natura Besin Endüstri ve Tecim AŞ tarafınca, ürünlerinin tekrardan satış fiyatını belirlemek suretiyle Kanunun ilgili maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen soruşturma da tamamlandı.

Uzlaşma usulü sonucunda teşebbüse 2021 yılı gayrisafi gelirleri üstünden 5 milyon 431 bin 289,02 lira tutarında yönetimsel para cezası uygulanması kararlaştırıldı.Etiketler

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası