Ripple CEO’su, Bitcoin ‘kabileciliğinin’ kripto endüstrisini geri tuttuğunu söylüyor

0


Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, 19 Ekim 2021’de Kaliforniya, Beverly Hills’deki Milken Enstitüsü Küresel Konferansı esnasında konuşuyor.

Kyle Grillot | Bloomberg | Getty Resimleri

Blockchain şirketi Ripple’ın patronuna gore, bitcoin ve öteki kripto para birimleri etrafındaki “kabilecilik” 2 trilyon dolarlık piyasanın tamamını geri tutuyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçen hafta Paris Blockchain Haftası Zirvesi’nde CNBC tarafınca düzenlenen bir şömine sohbetinde “Kutuplaşma benim görüşüme gore sıhhatli değil” dedi.

“Bitcoin sahibiyim, ethere sahibim, bazılarına da sahibim. Bu endüstrinin gelişmeye devam edeceğine kesinlikle inanıyorum.”

Garlinghouse, “Tüm tekneler yükselebilir,” diye ekledi.

Eski bir Yahoo yöneticisi olan Garlinghouse, bugün kripto endüstrisini 1990’ların sonu ve 2000’lerin başındaki dotcom dönemiyle karşılaştırdı.

“Yahoo başarıya ulaşmış olabilir ve eBay de başarıya ulaşmış olabilir… Değişik sorunları çözüyorlar” dedi. “Değişik kullanım durumları, değişik kitleler ve değişik pazarlar var. Bugün bu paralelliklerin birçoğunun var bulunduğunu düşünüyorum.”

CoinGecko verilerine gore şu anda dolaşımda toplam 2 trilyon dolar değerinde on binlerce kripto para birimi var.

Bazı dijital paralar oldukça sadık bir takipçi kitlesi edindi – en azından hardcore savunucuları çoğu zaman “maksimalist” olarak adlandırılan bitcoin değil.

Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, öteki kripto para birimlerini değil, yalnızca bitcoin’i destekleyen sözde maksimalistler içinde yer ediniyor.

Garlinghouse, bu tür bir maksimalizmin, mevzu ABD’li milletvekillerine lobi yapmak söz mevzusu olduğunda kripto endüstrisinin “kırık temsili” olduğu anlamına geldiğini söylemiş oldu.

Geçen ay Başkan Joe Biden, hükümeti kripto para birimlerinin risklerini ve faydalarını incelemeye çağıran bir yürütme emri imzaladı.

“Washington DC’de kripto endüstrisi içinde koordinasyon eksikliği şok edici buluyorum” dedi.

Ripple çoğu zaman firmanın sınır ötesi ödemeler için kullandığı bir kripto para birimi olan XRP ile bağlantılıdır.

Şirket, tutarları durağan(durgun) tutmak için periyodik olarak bir emanet hesabından özgür bıraktığı dolaşımdaki 100 milyar XRP tokeninin çoğunluğuna haiz.

Ripple, kayıt dışı bir menkul kıymet teklifinde yasa dışı bir halde 1 milyar doların üstünde XRP sattığı iddiasıyla Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile mahkemede. Şirket, XRP’nin bir menkul kıymet değil sanal bir para birimi olarak görülmesi icap ettiğini korumak için çaba sarfediyor.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası