RockItCoin, Tao Bitcoin’i satın aldı

Bitcoin (BTC) ATM operatörü RockItCoin, 25 Ekim’de Tao Bitcoin’i satın aldığını duyurdu. Tao Bitcoin, çoğunlukla ABD Birleşik Devletleri’nin güneyinde bulunan 56 makineyle birlikte bölgesel bir ATM operatörü olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Şirket, söz mevzusu satın almanın, Bitcoin ATM alanındaki daha ufak ve bölgesel oyuncular içinde da etken olma stratejisinin bir parçası bulunduğunu belirtti. Anlaşmayla birlikte RockItCoin tarafınca işletilen makinelerin sayısı 44 ABD eyaletinde ortalama 1.900’e ulaştı.

RockItCoin başkanı Ben Phillips, Bitcoin ATM sektörünün 2023’te bir konsolidasyon sürecine hazırlandığını ve firmanın de gelecek aylarda daha çok oyuncu kazanmasının olası bulunduğunu söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Mevcut ağlarımız, ilişkilerimiz ve faaliyetlerimiz, bölgesel oyuncuların bir çok için maliyetlerin arttığı yerlerde ölçeklenebilirliğe hazır durumda.”

RockItCoin CEO’su ve kurucusu Michael Dalesandro da 2022’nin dördüncü çeyreğinde ek satın almalar bekliyordu:

“Müşterilerimize kripto para birimini güvenli ve verimli bir halde alıp satabilecekleri uygun fizyolojik konumlarla hizmet vermeye devam ederken, bununla beraber devamlı olarak faaliyetlerimizi genişletmenin yollarını da aramaya devam ediyoruz.”

Eski Tao Bitcoin ATM’leri önümüzdeki birkaç hafta içinde RockItCoin lokasyonları olarak yenilenecek. 2016 senesinde John Taylor ve Andrew Arterburn tarafınca kurulan Tao Bitcoin, makineler için çeşitli teklifleri çözümleme etti ve netice olarak RockItCoin ile anlaşmaya varmaya karar verdi.

Taylor, söz mevzusu satın alma hakkında, “Tüketicilere kripto para birimine kolay erişim sağlamak için sıfırdan başladığımız şirketten gurur duyuyoruz,” ifadelerini kullandı.

Küresel kripto para ATM piyasasının, önümüzdeki beş yıl içinde büyük bir hızla yarım milyar dolarlık bir piyasaya dönüşeceği tahmin ediliyor. Research and Markets’in temmuz ayında yayımladığı bir raporda, sektör için 2022’den 2027’ye kadar senelik yüzde 59’luk bir bileşik gelişme oranı tahmin ediliyor. Raporda, mevcut kripto ATM piyasasına 46,4 milyon dolar kıymet veriliyor ve bu değerin vakit içinde 472 milyon dolara yükselmesini planlanıyor.

Tahmin edilen bu büyümenin ana sebepleri içinde, gelişmekte olan ülkelerdeki havale ve fon transferlerindeki artış, parasal düzenlemelerdeki dalgalanmalar ve kripto ATM kurulumları şeklinde faktörler içeriyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası