sesli sohbet

Ruslar, Ethereum üzerinde “Kripto Ruble” geliştiriyor

Ruslar, Ethereum üzerinde “Kripto Ruble” geliştiriyor – Iktisat Haberleri

Ruslar, Ethereum üzerinde “Kripto Ruble” geliştiriyor

Ethereum blok zinciri üzerinde Rus rublesi ile 1=1 döviz kuruna haiz olacak bir stablecoin projesi üzerinde çalışmış olduğu açıklandı.

DeFi bankacılık platformu Indefibank’ın CEO’su Sergey Mendeleev, Blockchain Life 2022 konferansında kripto paranın Rusların internasyonal pazarlara girmesini ve yabancı ortaklarla anlaşmasını kolaylaştıracağını savunarak Ekim ayının sonuna işaret etti.

Bakan Varank paylaştı: Türk uzay yolcusu için tarihi imza atıldı Bakan Varank paylaştı: Türk uzay yolcusu için tarihi imza atıldı

Bakan Varank paylaştı: Türk uzay yolcusu için tarihi imza atıldı

Indefibank’ın CEO’suna nazaran, kripto paranın çıkarılması, merkez bankası ile koordine çalışılmasını mecburi kılmıyor. Bununla beraber, banka “ruble” kelimesinin kullanımına karşı çıkarsa, şirket kripto para biriminin adını değiştirmeye hazır bulunduğunu bildirdi.

Indefibank, hususi şahıslar arasındaki potansiyel pazarın büyüklüğünün 5 ila 10 milyar ruble (ortalama 82 – 160 milyon dolar) içinde bulunduğunu tahmin ediyor.

Rusya Merkez Bankası, ülkenin kısa sürede yaptırımlardan kaçınmak için kripto para birimlerine gereksinim duyulacağını kabul etmesinin peşinden internasyonal ticarette bir merkez bankası kripto parası (CBDC) yapım etme sözü vermişti.

Yoruma kapalı.