Rusya’nın En Eski Hapishanesinde Kripto Madenciliği Çiftliği Ortaya Çıktı – Madencilik Bitcoin Haberleri

0


Rus kolluk kuvvetleri, Rusya’nın en eski hapishanesi Butyrka’da bir kripto madenciliği operasyonunu araştırıyor. Bir müdür yardımcısı, kimliği belirsiz kabahat ortaklarının yardımıyla dijital para basmak için elektrik çalmakla suçlandı.

Müdür Yardımcısı Moskova Hapishanesinde Kripto Para Madenciliğinden Şüpheleniyor

Moskova’nın merkezindeki Tverskoy semtindeki Butyrskaya cezaevi yönetiminin üst düzey bir temsilcisi, bir kripto madenciliği çiftliği kurmaktan soruşturma altında. Butyrka olarak da malum bu, 1771’de inşa edilen Rusya’daki en eski hapishanedir.

Madeni para basma donanımı, hapishanedeki Federal Cezaevi Servisi tarafınca işletilen bir psikiyatri kliniğinin binasında bulunmuş oldu. Kommersant gazetesinin bu hafta bildirdiğine gore, Rusya Federasyonu Soruşturma Komitesi şu anda gardiyan yardımcılarından birini ihtimaller içinde görevi kötüye kullanmak için denetim ediyor.

Müfettişler şimdiye kadar yetkilinin, kimliği hemen hemen belirlenemeyen kabahat ortaklarıyla beraber madencilik ekipmanını Kasım 2021’de kurduğunu belirlediler. Kuleler bu senenin Şubat ayına kadar kripto para birimini çıkarıyordu.

Bu süre zarfında, makineler, hükümet tarafınca ödenen ve toplam maliyeti 62.000 rubleden fazla (1.000 $’a yakın) ortalama 8.400 kW elektrik tüketti. Bunun için müdür yardımcısı “yetkilerini açıkça aşan, dolayısıyla toplumun yada devletin yasal olarak korunan çıkarlarını mühim seviyede ihlal eden eylemlerle” suçlanıyor.

Sübvansiyonlu ve kimi zaman çalınan elektrikle kripto madenciliği, birçok Rus için çekici bir ek gelir deposu haline geldi. Nüfus ve kamu kurumları için tarihsel olarak düşük elektrik oranlarını korumuş olan Krasnoyarsk Krai ve Irkutsk Oblastı benzer biçimde bölgeler, yetkisiz faaliyetlerin sıcak noktaları haline geldi.

Yasadışı madenciler, bilhassa elektrik şebekelerinin aşırı yükleri kaldıramadığı yerleşim bölgelerinde sık sık meydana gelen arıza ve elektrik kesintilerinden görevli tutuluyor. Bu fenomenle başa çıkmak için, Rusya’nın tekel karşıtı ajansı kısa sürede ev kripto madencileri için daha yüksek elektrik oranlarının getirilmesini önerdi.

Ülke genelinde yeraltı madencilik operasyonlarına yönelik baskınlar gerçekleştirildi ve kolluk kuvvetleri son zamanlarda Dağıstan’daki iki yasadışı kripto para birimi çiftliğinden 1.500’den fazla madencilik kulesine el koydu. Bunlardan biri, Rus cumhuriyetinin su tedarik kuruluşunun bir pompa istasyonunda kripto para birimi basıyordu.

Bu hikayedeki etiketler

Butyrka, Butyrskaya cezaevi, Kripto, kripto çiftliği, kripto madencileri, kripto madenciliği, Kripto para birimleri, Kripto para birimi, yasadışı, Madenciler, madencilik, Moskova, cezaevi, hapishane, Rusya, rus, müdür

Sizce yasadışı kripto madenciliği yapmakla suçlanan Rus hapishane yetkilisi ne olacak? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blok zinciri ve fintech’in yanı sıra, internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin deposudur.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

mesuliyet reddi: Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır. Bir satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası