“Sam Bankman-Fried hayal dünyasında yaşıyor”

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, 1 Kasım tarihinde batkı eden FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın New York Times’dan Andrew Ross Sorkin ile 30 Kasım’da düzenlenen DealBook Zirvesi 2022’de gerçekleştirdiği röportajına yönelik bir takım eleştiride bulunmuş oldu. 

Bloomberg’e konuşan Novogratz, SBF’nin canlı röportajda asla dolandırıcılık hayata geçirmeye çalışmadığı açıklamalarının peşinden Bankman-Fried’ın hayal dünyasında yaşadığını söylemiş oldu. 

Novogratz, SBF’nin avukatlarının konuşmasına izin vermesinin birazcık şaşırtıcı bulunduğunu söylemiş oldu, Galaxy Digital CEO’su “İzlediğim iki röportajda da SBF’nin hayal dünyasında olduğuna dair kanıya vardım” ifadelerini kullandı. 

Novogratz, FTX’in eski CEO’su için hapis cezasının lüzumlu olduğu yönündeki düşüncelerini dile getirdi ve ekledi:  

“Gerçek şu ki, Sam ve arkadaşları bir sahtekarlığı sürdürdüler. SBF insanlardın parasını çaldı. Bu insanoğlu hapse girmeli.” 

Bununla beraber Galaxy Digital da FTX’te meydana gelen çöküşten etkilenen firmalar içinde yer aldı. Şirket, ortalama 76,8 milyon dolarının FTX’te kilitli kaldığını belirtmişti.  

FTX borsasının eski CEO’su, son birkaç gün içinde medyada epey bir boy gösterdi.  

SBF, 1 Kasım tarihinde Good Morning America ile gerçekleştirdiği bir röportaj esnasında, FTX’in bir Ponzi dolandırıcılığıyla ilişkisinin olmadığını iddia etti. Bankman-Fried, FTX satın alan mevduatlarının Alameda’nın alacaklılarına ödeme yapmak için kullanıldığı bilgisini yalan olduğunu beyan etti. 

Kısa süre önde IBC Group’un kurucusu ve CEO’su Mario Nawfal, SBF ile bir Twitter Spaces röportajı gerçekleştirmiş oldu. Bankman-Fried, şirketlerinde neler olup bittiğine dair cehaletini bir kez daha dile getirdi. Gerçekte neler yaşandığına dair bir sual yöneltildiğinde ise SBF’nin cevapları oldukça belirsiz kaldı:

SBF, yanıt olarak “Ben, biliyorsun, aslına bakarsak, temelde ve ne yazık ki şu anda verilerin çoğuna erişimim olmadığını söyleyerek bunu uyarı etmeliyim” ifadelerini kullandı. 

Kraken’in kurucu ortağı Jesse Powell, ek olarak SBF’nin vadeli işlemlerin iyi mi kullanıldığına dar bir fikrinin olmadığını söylemiş oldu. 

İginizi çekebilir: Sam Bankman-Fried: “Bu zamana kadar FTX’in hiçbir kodu ile oynamadım” 

Öte taraftan Bankman-Fried, bu hafta kripto topluluğu tarafında da ağır eleştirilere maruz kaldı. Topluluk, SBF’nin mesuliyet eksikliği ve tutarsız tepkileri karşısında soğuk kanlılığını koruyamadı.

Reflexivity Research’ün kurucu ortağı Will Clemente, 1 Aralık’ta NYT röportajını izlemenin acı verici bulunduğunu söylemiş oldu. Clemente, “Açıkçası SBF oldukça saçma konuşuyor. Kendini daha derin çukurlar kazmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası