Sam Bankman-Fried ve FTX adına Bahamalar’da milyonlarca dolara mülk satın aldı!

FTX davasından gelen son açıklamalarla beraber, Bahamalar’da şirket adına milyonlarca dolarlık mülk satın alındığı ortaya çıktı. Sam Bankman-Fried, anne babaları ve üst düzey yöneticiler tarafınca tarafınca yönetilen FTX borsası, iddialara bakılırsa son iki yıl içinde Bahamalar’da 19 mülk satın aldı.

Reuters’in resmi emlak kayıtlarına ilişkin düzenlemiş olduğu rapora bakılırsa, satın alınan tüm mülkler 121 milyon dolardan fazla ediyor.

Ek olarak satın alınan mülkler içinde yedi lüks apartman dairesi de bulunuyordu. Haberin tercüme gösterim saati itibarıyla bu dairelerde kimlerin ikamet etmiş olduğu bilinmiyor.

16,4 milyon dolarlık mülkün imza sahipleri SBF’nin anne babaları Joseph Bankman ve Barbara Fried oldu. Tapuda ek olarak, 2022’nin 15 Haziran evveliyatına kadar uzanan belgelerle, mülkün bir dinlence evi olarak belirlendiği iddia ediliyor. 

Orijinal raporlara bakılırsa, Bankman-Fried çiftinin sözcüsü söz mevzusu dinlence evinin iyi mi satın alındığına ya da FTX ile bir bağlantısı olup olmadığı mevzusunda bir açıklamada bulunmadı. Sadece çiftin bu mülkü iflastan ilkin FTX’e iade etmeye çalışmış oldukları kaydedildi. 

“İflas davasından bu yana, Bay Bankman ve Kadın Fried tapuyu şirkete geri vermek istiyorlar ve daha çok yönerge beklemeye devam ediyorlar.” 

FTX, Eylül 2021’de firmanın genel merkezini Hong Kong’dan Bahamalar’a taşımıştı. Borsa, ek olarak 60 milyon dolara satın alınmıştı. Bahamalar Başbakanı’nın resmi kanalı ise bu açılışı YouTube’da yayınlamıştı. 

Ne var ki, kısa sürede medya kuruluşları tarafınca meydana getirilen bir mülk ziyaretinden elde edilmiş haberlere bakılırsa, FTX’in Bahamalar’daki merkezi olacak alana aylardır dokunulmamıştı. 

İlginizi çekebilir: Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX Digital Markets varlıklarına el koydu 

FTX’te meydana gelen likidite krizi ve batkı skandalının peşinden, Bahamalarlı yetkililer SBF ve eski ortaklarını nezaret altına aldı. 

Öte taraftan ilk batkı başvurusunun peşinden mahkeme belgeleri, FTX’in 1 milyondan fazla alacaklıya ve en büyük 50 alacaklıya da toplu olarak 3 milyar doların üstünde borçlu bulunduğunu ortaya koydu. 

ABD Senatosu Komitesi 21 Kasım’da CFTC başkanının ifade vereceği 1 Aralık tarihinde FTX duruşmasının planlandığını duyurdu. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası