Sam Bankman-Fried’dan FTX çalışanlarına mektup: “Hala şansımız olabilir”

Kardeş şirketi Alameda Research’ü desteklemek için satın alan fonlarını kullandığına yönelik iddialar ve rakip borsa Binance ile yaşamış olduğu krizi takiben 11 Kasım’da ABD’de batkı başvurusunda bulunan kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, şirket çalışanlarına yeni bir mektup gönderdi. Mektup, Twitter üstünden kamuoyuna sızdırıldı. Bankman-Fried, mektupta FTX Group’un ödemekle yükümlü olduğu teminatlar ve borçları detaylandırdı. 

Mektupta daha ilkin toplumsal medyada da paylaşmış olduğu özrünü yineleyen Bankman-Fried, FTX’in kurtarılması için hala bir talih olabileceğine işaret etti. Firmanın eski CEO’su, FTX’in hala kıymetli bulunduğunu belirterek batkı duyurusu esnasında yatırımcıların milyarlarca dolar akıtmaya hazır bulunduğunu hatırlattı. Bankman-Fried ek olarak, “Muhtemelen mühim oranda fon toplayabilir ve şirketi kurtarabilirdik” dedi.  

Bankman-Fried: “Artık gidişatı değiştiremem” 

Artık gidişatı değiştirmenin kendi elinde olmadığına dikkat çeken eski FTX CEO’su, “Kim bilir şirketi kurtarmak için hala bir talih vardır” ifadelerini de sözlerine ekledi. 

Öte taraftan; firmanın iflasını takiben Sam Bankman-Fried, FTX’teki CEO’luk görevinden çekilme etmişti. Bankman-Fried’ın koltuğuna, John Ray oturmuştu.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası