Sanat Sektörü Haberleri: Yeni Ankete Göre NFT Koleksiyonerlerinin Çoğu Şok Edici Bir Şekilde, Çoğunlukla Para İçin İşliyor, Diyor + Diğer Hikayeler

0


Art Industry News, sanat dünyasından ve sanat piyasasından çıkan en mühim gelişmelerin günlük bir özetidir. İşte 27 Nisan Çarşamba günü bilmeniz gerekenler.

OKUNMASI GEREKENLER

Steve Grossman Bruce Müzesi’nin 50 Milyon Dolarlık Adamı mı? – ARTnews Greenwich, Connecticut’taki Bruce Müzesi’ne 70 sanat eseri armağan eden gizemli bağışçı olarak koleksiyoncu Steven M. Grossman’ı parmakladı. Grossman’ın 50 milyon dolarlık hazinenin arkasında olduğuna dair ipuçları içinde bazı eserlerin daha ilkin isimsiz bir mezun tarafınca Grossman’ın {mezun olduğu} Vermont Üniversitesi’ne ödünç verilmiş olması ve onun vakfının Bruce Müzesi’nin en büyük dört bağışçısı içinde yer alması içeriyor. 2020 genişleme kampanyası. (ARTnews)

Yargıç, LGBTQ Onur Duvarını Bozan Adama Bir Tecrübe etme Yazdı – Orlando’daki Pulse gece kulübünün dışındaki gökkuşağı duvar resmine, geçen yıl açıklandıktan derhal sonrasında zarar veren Alexander Jerich’e bir yargıç alışılmışın haricinde bir ceza verdi. Jerich’e, 2016 senesinde eşcinsel kulübünde 49 kişinin ölümüne yol açan silahlı hücum hakkında 25 sayfalık bir yazı yazması emredildi. (New York Times)

NFT Koleksiyoncularının Çoğunluğu Para İçin Bu İşin İçinde – Yeni bir anket, NFT alıcılarının yüzde 82’sinin dijital sanatın takdirinden ziyade yatırım getirileriyle motive bulunduğunu buldu. ArtTactic’in dünya çapındaki 595 sanat alıcısıyla yapmış olduğu anket, 25.000 ABD Doları yada daha çok değerinde NFT satın alan alıcıların yüzde 95’inin, satın almalarının ana sebebi olarak iadeleri gösterdiğini bildirdi. Netice: Hiscox Group’tan Robert Read, NFT’lerin “hâlâ bir spekülatör piyasası” bulunduğunu gözlemledi. (barronlar)

Capitol Riot’ta Suçlanan Ressamın Oğlu – Harp sonrası Amerikalı sanatçı Gregory Gillespie’nin oğlu Vincent Gillespie, ABD Capitol’deki 6 Ocak ayaklanmasına katılmasıyla ilgili yedi suçlamayla suçlandı. Federal müfettişler, isyancıların binaya girmesini engellemeye çalışan kolluk güçleriyle boğuştuğunu iddia ediyor; Gillespie suçlamaları reddediyor. Rahmetli babasının geride bıraktığı resimler için senelerce üvey annesiyle hukuk mücadelesinin ortasında kalmıştır. (AP)

TAŞIYICILAR VE ÇALKALAYICILAR

Bosco Sodi Catskills’de Sanat Alanı Açıyor – Sanatçı Bosco Sodi, 21 Mayıs’ta Catskill Dağları’ndaki eski bir Buick bayisinde internasyonal modern sanat için 23.000 metrekarelik bir müze açıyor. Mahalli halk, Assembly adlı ve kasabanın ana caddesi üstünde yer edinen alanın bitkin bir mahalleyi canlandırmasına destek olacağını umuyor. . (New York Times)

FBI Eserleri Peru’ya Geri Gönderiyor – FBI, 16 çalıntı Peru eseri, sanat eseri ve zamanı belgeyi Peru hükümetine iade etti. Nakliye, gözden düşmüş amatör kazıbilimci Donald Miller’ın 40.000 parçalık Yerli ve Cenup ABD objeleri koleksiyonuna meydana getirilen 2014 baskını sonrasında el konulmuş olan üç taş balta kafasını içeriyor. (Sanat Gazetesi)

Roma Ödülü Kazananlar Açıklandı – Roma’da çalışan Amerikalı sanatçıları destekleyen 2022–23 Roma Ödülü’nün altı görsel sanat kazananı: Tony Cokes, Todd Gray, Ester Partegàs, Elle Pérez, Ioana M. Uricaru ve Bradford M. Young. Alice Visentin, Fondazione Sviluppo e Crescita CRT’de İtalyan bir dost ödülünü kazanmıştır. (ARTnews)

Courtauld Direktörü 18 Yıl Sonrasında Emekli Oldu – Deborah Swallow, Londra’daki Courtauld Sanat Enstitüsü’nün direktörlüğünden çekilme ediyor. Swallow, tarihsel olarak Avrupa merkezli kurumun odağını küreselleştirme ve bağışçı tabanını ve akademisyen ağını genişletme çabalarından dolayı övgüler aldı. Yerine geçmesi için internasyonal bir arama yapılırken bu pozisyonda duracak. (TAN)

SANAT İÇİN

Julian-Jakob Kneer’in Zürih’teki Haunting New Show’unu görün – Blue Velvet Projects, 28 Mayıs’a kadar Berlin’de yaşayan İsviçreli sanatçı Julian-Jakob Kneer’in çalışmalarını sergiliyor. “Shooting Yıldız” adlı şov, karanlık bir görsel ikizlere odaklanan yeni emekleri içeriyor ve “meşhur kültürünün canavarca tarafını, nevrotik narsisizmi” araştırıyor. hem de benliğin tanımı ve yıkımı.” (basın bülteni)

Artnet Haberlerini Feysbuk’ta takip edin:


Sanat dünyasının bir adım önünde olmak ister misiniz? Sohbeti ileriye taşıyan son dakika haberlerini, ufuk açıcı röportajları ve isabetli tehlikeli sonuç yorumları almak için bültenimize abone olun.

Cevap bırakın

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası