SBF bir konferansta konuşma yapacağını açıkladı: Kripto topluluğu küplere bindi

FTX borsasının eski CEO’su Sam Bankman-Fried 30 Kasım tarihinde New York’taki bir konferansta konuşma yapacağını deklare etti. Bununla beraber SBF, kripto topluluğunun öfkesini tekrardan üstüne çekti.

Kripto Twitter’ın adeta sesi olan üyeler, yeni batkı etmiş olan FTX borsasının eski CEO’sunun geçtiğimiz haftalarda yaşanmış olan vakalar göz önüne alındığında niçin hala elini kolunu sallayarak gezmeye devam ettiğini sorguladı. 

Bankman-Fried, 23 Kasım tarihinde Twitter’da bir gönderi daha paylaştı ve The New York Times muhabiri Andrew Sorkin ile DealBook Zirvesi’ndeki “gelecek Çarşamba” isminde bir programda konuşma yapacağını deklare etti.  

SBF’nin konuşma meydana getirecek olması Sorkin tarafınca doğrulandı. The New York Times muhabiri mevzuya ilişkin “Sorulması ve yanıtlanması ihtiyaç duyulan pek oldukca mühim sual var” açıklamalarında bulunmuş oldu. 

The New York Times’dan bir sözcü Cointelegraph’a Bankman-Fried’ın FTX çöküşünden birkaç ay ilkin DealBook Zirvesi’ne çağrı edildiğini ve röportaja muhtemelen Bahamalar’dan sanal olarak katılacağını doğruladı:  

“Bay Bankman-Fried’ı DealBook Zirvesi’nde konuşma yapması için aylar öncesinden çağrı etmiştik. Bay Bankman-Fried’ın bu röportaja Bahamalar’dan çevrimiçi olarak katılım sağlamasını bekliyoruz.” 

Gawker’ın 11 Kasım tarihindeki bildirisine gore Bankman-Fried, daha ilkin konuşmacıların bulunmuş olduğu listede “FTX CEO’su” olarak sıfatlandırılmıştı. Ne var ki, SBF’nin unvanı konuşmacı sıralamasında “FTX Kurucusu” olarak değiştirildi.  

Sam Bankman-Fried DealBook Zirvesi’nde konuşmacılar listesinin üst sıralarında yer aldı. Kaynak: The New York Times

Kripto toğluluğunun tepkisi büyüyor

Kripto topluluğunda bazı üyeler bu haberi pek hoş karşılamadı. Topluluk, SBF’nin konferanslarda özgürce konuşmak yerine gözaltında tutulması icap ettiğini altını çizdi. 

ABD’li avukat ve Crypto Law şirketinin kurucusu Crypto Law, eğer SBF gelecek hafta ADB’ye giriş yaptığında, ABD’li kolluk kuvvetleri tarafınca dolandırıcılık ve hırsızlık suçlarından tutuklanmazsa, hakkaniyet sisteminin yozlaşmış bulunduğunun bir kanıtı olacağını altını çizdi. 

İngiliz medyasından bir Bitcoin savunucusu olan Layah Heilpern ise Bankman-Fried’ın gözaltında tutulmamasının yerine konferansta konuşma meydana getirecek olması “rahatsız edici” bir durum olarak nitelendirdi. 

Real Bedford FC başkanı ve Bitcoin savunucusu Peter McCormack ise Bankman-Fried’ın bir Nobel Ödülü almasıyla ilgili alaycı bir ‘tweet’ attı. 

Öte taraftan New York Times kısa süre ilkin SBF’nin tarafını tuttuğu için topluluk tarafınca ağır eleştire maruz kalmıştı. Bilinmiş olduğu suretiyle New York Times geçtiğimiz haftalarda SBF ile bir röportaj gerçekleştirmişti. Röportajda ise Bankman-Fried’ın iddia edilen dolandırıcılık ve hırsızlık suçlamaları geçiştirilerek gündelik sorulara yer verilmişti. 

Öte taraftan Crypto Crib, 23 Kasım’da paylaşmış olduğu bir Twitter gönderisinde SBF’nin son olarak Bahamalar’daki dairelerinin çatı katında anası ve öteki birkaç kişiyle beraber yiyecek yerken görüntülendiğini bildirdi. 

Güncelleme 24 Kasım TSİ 05:30: The New York times sözcüsünden bir izahat eklendi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası