SEC, Tron kurucusu Justin Sun’a dava açtı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, aralarında Justin Sun ve Tron Foundation Limited’in de bulunduğu üç şirketini kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçladı.

The Block’a göre, SEC, Justin Sun ve şirketleri Tron Foundation Limited, BitTorrent Foundation Ltd. ve Rainberry Inc. Düzenleyiciye göre, Tronix ve BitTorrent birden fazla kayıt dışı ödül yoluyla satıldı.

Ünlüler bile SEC tarafından hedef alınıyor

Düzenleyici ayrıca sekiz ünlüyü aynı davada yasadışı olarak TRX ve BTT’yi tanıtmakla suçladı. Bu ünlüler arasında Lindsay Lohan, Jake Paul, Soulja Boy ve Austin Mahone yer alıyor.

SEC, Soulja Boy ve Mahone dışındaki diğer ünlülerin suçlamaları kabul etmeden suçlamaların düşürülmesi için 400.000 $ ödemeyi kabul ettiğini söyledi.

SEC zaten benzer nedenlerle çeşitli ünlü isimleri suçladı. Düzenleyici, Kim Kardashian’ı EthereumMax belirtecini pazarlamakla suçladı ve dava mahkemeye taşındı.

SEC, Justin Sun’ın TRX’in ikincil piyasada işlem hacmini yapay olarak şişirerek menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğine dikkat çekti. Bu SEC açıklaması, piyasalarda “yıkama ticareti” olarak bilinir. Art arda işlemler yapılarak varlığın işlem hacminin hukuka aykırı olarak genişletilmesine verilen isimdir. Hem kripto para piyasalarında hem de geleneksel piyasalarda başvuru yapılması yasaktır.

Tron ekosisteminin yerli tokeni TRX, CoinGecko’nun verilerine göre haberlerin ardından son bir saatte yaklaşık %10 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı sırada 0,059317 dolardan işlem görüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası