Siber suçlular düzenlemeler ve teknoloji iyileştikçe BTC’den uzaklaşacak

Bitcoin’in (BTC) düzenlemeler ve takip teknolojileri iyileştikçe siber suçlulara giderek daha azca cazip bir ödeme seçeneği olarak gözükmesi planlanıyor.

Siber güvenlik şirketi Kaspersky, 22 Kasım tarihindeki raporunda fidye pazarlıkları ve ödemelerinin Bitcoin ile giderek daha azca yapılacağını öne sürdü. Kaspersky’a nazaran dijital varlık düzenlemeleri ve seyretme teknolojilerindeki gelişme, siber suçluları Bitcoin’den uzaklaştırarak başka yöntemler aramaya zorlayacak.

Cointelegraph’ın haberine nazaran, 2021’de kriptoyla meydana getirilen fidye ödemelerinin kıymeti 600 milyon doları geçti. Colonial Pipeline saldırısı şeklinde büyük saldırılarda da fidye BTC olarak talep edilmişti.

Kaspersky, ek olarak dijital varlıkların kullanımının artmasıyla beraber kripto dolandırıcılıklarının da arttığına dikkat çekti. Öte taraftan, insanların kripto farkındalığının artmasıyla, Elon Musk’ın yüksek kripto kârı vadettiği deepfake videolarına kanma ihtimalleri de düşüyor.

Siber güvenlik şirketi, fena amaçlı kişilerin düzmece ICO’lar ve NFT’ler yöntemiyle hırsızlık hayata geçirmeye çalışmaya devam edeceğini, akıllı sözleşme saldırıları şeklinde kripto tabanlı hırsızlıkların ise gelişerek daha yaygın hale geleceğini tahmin ediyor.

2022 ise çoğunlukla blockchain köprülerinin hedef alındığı bir yıl oldu. Blockchain köprülerinden yıl başından beri 2,5 milyar dolardan fazla çalındı.

Kaspersky, fidye yazılımı saldırısı gerçekleştirenlerin de yıkıcı finansal aktivitelerden uzaklaşarak daha siyasal taleplere yöneleceğini öngörüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası