Signum Digital, Hong Kong’dan prensipte onay aldı!

Coinstreet ve Somerley’in ortak girişimi dijital işaretmenkul kıymet token arzı (STO) ve abonelik platformu için Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) prensipte onay aldığını duyurdu.

Menkul kıymet belirteçleri, özel hisseler, gayrimenkul, sanat eserleri ve koleksiyonlar gibi maddi varlıkların sahipliğini temsil eden, blockchain teknolojisine dayalı yeni bir dijital varlık kategorisidir. Gerçek dünya varlıklarının yanı sıra, belirteçler ayrıca potansiyel yatırımcıların riskini azaltabilir, araştırma süreçlerini kolaylaştırabilir ve yatırım fırsatının piyasa değeri için bir temel sağlayabilir.

Signum Digital’in Hong Kong atılımı

dijital işaret, Hong Kong SFC’den nihai izni aldıktan sonra STO, platformunu “CS-Pro” markasını kullanarak çalıştırdığını iddia etti. Signum’a göre bu platform, Hong Kong’da öncü bir gelişme olacak.

geçen ay Hong Kong SFC’sisanal varlık ticaret platformları için ön yönetmelik yayınladı ve halkı katkıda bulunmaya davet etti. Bu Haziran ayında başlatılması planlanan lisans programının bir parçası olarak SFC, dijital para birimi borsalarının günlük yatırımcıların belirli yüksek sermayeli tokenleri alıp satmasına izin verecek lisans başvurularını sunmalarını istedi.

Bilindiği gibi Hong KongSTO hizmetleri sunmak isteyen şirketleri 2022’de teklif sunmaya davet etmişti. Geçen yıldan bu yana, şehrin kripto para birimi ve dijital varlıklar sektörü için yeni girişimler önermeye devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Hong Kong’un kripto dolandırıcılıklarındaki kaybı 217 milyon dolara ulaştı

Huobi Küresel kripto para birimi değişimi geçen ay Hong Kong’da faaliyet göstermek için lisans başvurusunda bulunduğunu ve genel merkezini Singapur’dan Özel İdari Bölge’ye taşıyacağını duyurdu.

Geçenlerde Hong Kong’da, Web3 gibi teknolojilerin potansiyelini desteklemek için büyük yatırımlar yapmak kripto merkez olma yolunda büyük adımlar atmaktadır.

Aralık 2022’nin ortalarında Hong Kong, kripto para vadeli işlemler için ilk iki borsa yatırım fonunu piyasaya sürdü ve ilk lansmanından önce 70 milyon dolardan fazla para topladı. Ayrıca etkinlik Ekim ayında Hong Kong SFC şefi tarafından düzenlendi. Hong KongCoin, kripto düzenleme yaklaşımını 2021’de uygulanan Çin kripto yasağından ayırmaya istekli olduğunu açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası