Silvergate, BlockFi’da yatırımı olduğu iddialarını yalanladı

Kurumsal kripto hizmetleri sağlayıcısı Silvergate Capital, iflasını duyuran kripto kredi şirketi BlockFi’a maruziyetinin asgari düzeyde bulunduğunu deklare etti.

Silvergate, 28 Kasım’da yapmış olduğu duyuruda BlockFi ile mevduat ilişkisinin kısıtlı bulunduğunu, tüm dijital varlık müşterilerinin toplamda 20 milyon dolardan azca yatırma işlemi yaptığını deklare etti. Firmanın üçüncü çeyrek gelir raporuna bakılırsa, söz mevzusu dönemde toplamda 13,2 milyar dolarlık yatırma işlemi yapılmış oldu.

Şirket, BlockFi’ın Bitcoin teminatlı kaldıraçlı krediler için gizleme hizmeti sunmadığına açıklık getirirken, firmanın BlockFi’da yatırımı olmadığını da doğruladı.

Yatırımcıların gerginliğini azaltmaya çalışan Silvergate CEO’su Alan Lane, “Dijital varlık sektörü dönüşmeye devam ederken, Silvergate platformunun stres ve dalgalanmayı yönetmek amacıyla oluşturulduğunu tekrarlamak isterim” açıklamasını yapmış oldu.

Silvergate, kendi açıklamalarına bakılırsa epey büyük bir FUD (korku, belirsizlik ve kaygı) ve yalan beyanların odağı oldu. İsviçreli yatırımcı ve teknik analist Walter Bloomberg, 29 Kasım’da “Silvergate Capital, BlockFi’a borç verdiğini söylemiş oldu” açıklaması yapsa da mevzuyla ilgili kanıt sunamadı.

Silvergate vakasının FTX bulaşı sonucu yaşandığını söyleyerek FUD’a katkıda bulunanlar da oldu. Fakat bu gönderilerin hiçbiri detay sağlamadı.

BlockFi, dün 11. Madde kapsamında batkı başvurusunda bulunmuştu. Firmanın 100 binden fazla alacaklısı bulunuyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası